Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Cisna - Bieszczady

Cisna - Bieszczady

Cisna to urzekająca miejscowość znajdująca się w Bieszczadach w dolinie rzeki Solinki. Miejscowość znajduje się na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Z każdej strony Cisną otaczają wysokie szczyty.

Cisna była do poł. XX wieku zamieszkana głównie przez ludność łemkowską i żydowską. Polaków było tu niewielu. Łemków z Cisnej spotkał taki sam los, jak ich pozostałych pobratymców zamieszkujących południe Polski. Zostali stąd wysiedleni w ramach “Akcji Wisła”.

Cisna to jedna z ważniejszych baz turystycznych w Bieszczadach. Znajduje się tu wiele punktów gastronomicznych i miejsc noclegowych. Miejscowość daje możliwość różnorodnego spędzania czasu. Z Cisnej wyruszyć można na wiele szlaków turystycznych. Możemy się stąd wybrać w wyższe partie Bieszczadów. Przez miejscowość przebiega główny szlak beskidzki rozpoczynający swój bieg w Komańczy a kończący w Wołosatem. Ci, którzy nie chcą się forsować podczas wspinaczki, mogą wybrać liczne szlaki spacerowe lub przejażdżkę bieszczadzką kolejką wąskotorową. Jej stacja znajduje się w Majdanie. W samej Cisnej znajduje się kilka miejsc np. nad Solinką, gdzie można posiedzieć i pokontemplować piękno otaczającej przyrody. W sezonie zimowym czynny jest wyciąg narciarski na stokach Hona.

Miejscem kultowym w Cisnej jest bar Siekierezada nawiązujący swym tytułem do powieści Edwarda Stachury traktującej o życiu twardych mężczyzn pracujących jako drwale w górskich lasach. Bar posiada specyficzny wystrój z siekierami na ścianach i rzeźbami wykonanymi w drewnie. Poza sezonem można tu posłuchać opowieści snutych przez prawdziwych ludzi Bieszczad.

Do najbardziej znanych imprez odbywających się w Cisnej należy Festiwal Sztuk Różnych BIESZCZADZKIE ANIOŁY. Festiwal odbywa się w sierpniu. W ramach imprezy mają miejsce koncerty poezji śpiewanej, turniej poetycki, spektakle oraz wystawy. Festiwal gromadzi ludzi z różnych zakątków Polski.

Waszka


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.