Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Buczkowice - Beskid Śląski

Buczkowice - Beskid Śląski

Buczkowice to niewielka miejscowość położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim. Do 1991 roku należała do gminy Szczyrk, obecnie zaś jest siedzibą gminy Buczkowice. Leżą na pograniczu dwóch krain geograficznych - Beskidu Śląskiego (od zachodu) i Kotliny Żywieckiej (od wschodu). Miejscowość przecina piękna rzeka Żylica.
 
Nazwa Buczkowice pochodzi od lasów bukowych („buczków”), które niegdyś gęsto porastały te tereny. We wsi postawiono dwa pomniki. Pierwszy dla upamiętnienia mieszkańców okolicznych miejscowości poległych na frontach II wojny światowej. Drugi ku czci zamordowanych przez hitlerowców.

Buczkowice stanowią dobrą bazę wypadową na szlaki turystyczne, chociaż z samej wsi wychodzi tylko jeden - „czerwony”. Rozpoczyna się tuż obok Urzędu Gminy, biegnie przez Siodło Pod Skalitem i dalej na Skrzyczne. Inne trasy prowadzące na Skrzyczne, Magórkę bądź Klimczok swój początek mają nieopodal Buczkowic. Można dotrzeć na nie pieszo, bądź mniej aktywnie, wybierając autobus PKS. Atutem miejscowości jest jej świetne skomunikowanie z pobliskimi miastami i wsiami. Bez problemu dojedziemy np. do Szczyrku. Latem możemy skorzystać z kąpieli w Żylicy i oddać się błogiemu leniuchowaniu nad jej brzegami, bądź też wybrać się nad pobliskie Jezioro Żywieckie. Cyklicznie organizowane imprezy zapewniają Turystom dobrą zabawę. W maju są to Rajd Górski "Zielenią się buki" i Wielka Majówka "Zielenią się buki", w czerwcu Festyn "Rybarzowickie Świętowanie", w sezonie letnim Festyn Wakacyjny w Godziszce i Dni Buczkowic. Buczkowice kuszą turystów nie tylko swoim urokliwym położeniem, ale także cenami. Za nocleg i wyżywienie zapłacimy tu znacznie mniej niż we wspomnianym już Szczyrku. Doba w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym to wydatek rzędu 10zł.

Ola

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/buczkowice,0.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.