Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Miejscowości » Brenna - Beskid Śląski

Brenna - Beskid Śląski

Brenna to miejscowość rozciągająca się wzdłuż rzeki Brenny. Położona jest w północnej części Śląska Cieszyńskiego.

Najwcześniejsza wzmianka o Brennej pochodzi z roku 1490, jednak już wtedy była ona dobrze prosperującą wsią.

Do czołowych zabytków miejscowości zaliczamy przede wszystkim kościół pod wezwaniem Jana Chrzciciela wybudowany w XVIII wieku. Dominują w nim dwa style architektoniczne- barokowy i klasycystyczny. We wsi zachowało się kilka chat góralskich z XVIII i XIX wieku. W jednej z nich, pochodzącej już z początku wieku XX, funkcjonuje obecnie Gminny Ośrodek Kultury. Tam też możemy obejrzeć stałą ekspozycję poświęconą dawnemu życiu codziennemu ludzi gór.

Spacerując po Brennej warto przyjrzeć się tamtejszym kapliczkom. Kapliczka „u Hellera-Gawlasa” w dzielnicy Pinkas, Kapliczka św. Judy Tadeusza przy ul. Leśnica, Kapliczka „na Kotelniczysku” pod Kotarzem, Kapliczka przed Przełęczą Karkoszczonka („w dziurze”)- to tylko nieliczne z nich.

Brenna to miejscowość o doskonale rozwiniętej infrastrukturze. Stanowi idealną bazę wypadową do pieszych i rowerowych wycieczek po górach, zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Po dniu spędzonym na szlakach możemy smacznie zjeść bez konieczności opuszczania wsi. Oprócz kwater prywatnych, do naszej dyspozycji są także trzy schroniska górskie- na Równicy, na Błotnym oraz na Magurze. Dzięki czemu nie musimy wracać na noc ze szlaku do wsi. Do największych atrakcji turystycznych Brennej należą Ludowy Klub Sportowy Beskid, Ośrodek Jazdy Konnej Hucuł, Przystanie wodne na Hołcynie i na Leśnicy, Schronisko PTTK na Błotnym, Jaskinię pod Trzema Kopcami, Park rekreacyjny, stoki narciarskie. Liczne imprezy gwarantują turystom dobrą zabawę. Latem i jesienią- „Pieczenie barana”, zloty, rajdy, zimą- „Zimowy Karnawał”, a w jego ramach m.in. kuligi z pochodniami, Bieg Narciarski o Puchar Wójta. Możemy tu również spędzić niezapomnianą Noc Sylwestrową. W Brennej nie sposób się nudzić!


Ola

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zobacz OBIEKTY NOCLEGOWE znajdujące się w BRENNEJ: http://www.slonecznebeskidy.pl/noclegi/brenna,0.htm

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.