Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Noclegi w Parkach Narodowych i Krajobrazowych w Polsce » Noclegi w  Tatrzańskim Parku Narodowym
  • LISTA OFERT
  • OFERTY NA MAPIE
  • INFORMACJE Tatrzański Park Narodowy

Noclegi w Tatrzańskim Parku Narodowym

Znaleziono  1  obiektów   |  Wyświetlane:  0 - 20
1

Tanie Noclegi w Centrum Zakopanego - noclegi Tatry i Zakopane

 Słoneczko Słoneczna Polska Słoneczko Słoneczna Polska

34-500 Zakopane, Sienkiewicza 24c

TANIE NOCLEGI W ZAKOPANEM DYSPONUJEMY I ZAPRASZAMY DO POKOI GOŚCINNYCH O RÓŻNYM STANDARDZIE I RÓŻNYCH CENACH WE WSZYSTKICH DZIELNICACH ZAKOPANEGO I OKOLICY.

1

Zobacz obiekty na mapie

Tatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Narodowy należy do największych na terenie Polski. Został utworzony w 1955 r. Jego powierzchnia wynosi 21 164 ha.

Tatrzański Park NarodowyPrzyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego jest unikalna na skalę Polski i bardzo różnorodna. Występuje tu 200 gatunków roślin wysokogórskich. Charakterystyczna dla Tatr jest piętrowość roślinności. Związane jest to ze zmiennością klimatu - im wyżej, tym chłodniej. Wyróżnia się dwa piętra – regiel dolny i regiel górny. Poniżej regla dolnego rozciągają się głównie pola uprawne. Regiel dolny zaczyna się powyżej 1000 m n.p.m. Na tej wysokości rośnie las mieszany z bukami i świerkami. Wyżej, w reglu górnym, dominują drzewa iglaste, a wśród nich modrzew i limba. Następnie zaczynają się zarośla kosodrzewiny. Górskie łąki zwane halami porośnięte są krzewinkami, trawami i ziołami. Hale zachwycają swoim widokiem wiosną, kiedy to rozkwitają feerią barw. Pierwsze zakwitają krokusy. Powyżej 2200 m n.p.m. są już tylko nagie skały porośnięte czasem mchami i porostami. W 1992 r. Tatrzański Park Narodowy został wpisany na listę światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Chyba najbardziej kojarzącym się z Tatrami zwierzęciem jest świstak. Żyje ich tu ok. 150 sztuk. Spotkać świstaka jest niezwykle trudno, znacznie łatwiej go usłyszeć. Charakterystyczny świst służy im do porozumiewania się między sobą. Na zimę świstaki zapadają w swoich norkach w głęboki sen. Nagromadzona warstwa tłuszczu pozwala im obudzić się dopiero wiosną.

Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się ok. 200 jaskiń. Niektóre z nich może zwiedzić zwykły turysta, a do niektórych wstęp mają tylko taternicy. Chętnie odwiedzaną jaskinią jest Smocza Jama w Wąwozie Kraków. Jest to stromo schodzący w dół 37-metrowy tunel. Nietoperze najłatwiej można zobaczyć w Jaskini Raptawickiej. Jaskinia Mylna jako pierwsza została udostępniona do zwiedzania turystom. Można w niej naprawdę pomylić drogę, bo składa się z systemu pokręconych korytarzy. Natomiast Jaskinia Mroźna jest ciekawa ze względu na bogate nacieki na ścianach. Doskonale je widać, bo jaskinia jest oświetlona. W jaskini zawsze panuje temperatura 6 stopni Celsjusza.

[waszka]
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.