Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Noclegi w Parkach Narodowych i Krajobrazowych w Polsce » Noclegi w  Pienińskim Parku Narodowym
  • LISTA OFERT
  • OFERTY NA MAPIE
  • INFORMACJE Pieniński Park Narodowy

Noclegi w Pienińskim Parku Narodowym

Znaleziono  1  obiektów   |  Wyświetlane:  0 - 20
1

Góralski domek Pod pstrągiem - Sromowce Niżne - noclegi - Pieniny

 Słoneczko Słoneczna Polska Słoneczko Słoneczna Polska

34-443 Sromowce Niżne, ul. Pod Brzegami 15

Oferujemy do wynajęcia pokoje 2-, 3- i 4-osobowe, a także apartament 2-3 osobowy. Nasz obiekt znajduje się w malowniczej miejscowości Sromowce Niżne, położonej u stóp Trzech Koron.

Ceny od: 30.00 do: 45.00

1

Zobacz obiekty na mapie

Pieniński Park Narodowy

Pieniński Park Narodowy został utworzony w 1932 r. i obejmuje obszar Pienin Właściwych: Pieniny Czorsztyńskie, Masyw Trzech Koron, Przełom Dunajca i Pieninki. Park jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. 

Pieniny Czorsztyńskie - rozciągające się między Czorsztynem a przełęczą Chwała Bogu (Szopka) i Wąwozem Szopczańskim. Połogi grzbiet pokrywają płaty lasów i łąk oraz skrawki pól. Najwyższe wzniesienia: Nowa Góra (902 m n.p.m.) i Macelak (856 m n.p.m.).

Masyw Trzech Koron - wznoszący się między przełęczą Szopka na zachodzie a doliną Pienińskiego Potoku na wschodzie. Stanowi najbardziej zróżnicowaną krajobrazowo i zarazem najefektowniejszą część Pienin. Liczne wysokie ściany skalne i usypiska piargów są miejscem występowania unikalnej flory i fauny.

Pieninki - malownicza grań ciągnąca się od doliny Potoku Pienińskiego na zachodzie, po dolinę Dunajca koło Szczawnicy na wschodzie. Najwyższe szczyty: Sokolica (747 m n.p.m.) i Czertezik (774 m n.p.m.) wznoszą się na ok. 300 m ponad lustro Dunajca.

Przełom Dunajca- to miejsce gdzie rzeka Dunajec ma charakterystyczną dolinę rzeczną = o wąskim dnie i stromych zboczach i pokonuje na swej drodze przeszkodę, którą stanowią wapienne pasmo górskie Pienin. Przełom ten ma kręty meandrowy przebieg i rozciąga się pomiędzy Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Od dziesiątków już lat organizowane są tutaj regularne spływy na tratwach (18 km).

Na Trzech Koronach i Sokolicy wybudowane zostały galerie widokowe, z których roztaczają się wspaniałe widoki na panoramę Pienin. Największą atrakcją parku jest niewątpliwie spływ tratwami przełomem Dunajca. Koniecznie trzeba również zwiedzić zamek w Czorsztynie.

Dyrekcja PPN informuje, że wstęp na teren Parku jest bezpłatny. Cały obszar wraz z częścią słowacką zwiedzać można bez ponoszenia kosztów.

[waszka]
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.