Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Noclegi  Karkonosze
  • LISTA OFERT
  • OFERTY NA MAPIE
  • INFORMACJE Karkonosze

Noclegi w Karkonoszach : Aktywnie w Karkonoszach

Noclegi Dolnośląskie - Noclegi Sudety - Noclegi w Karkonoszach

Znaleziono  2  obiektów   |  Wyświetlane:  0 - 20
1

Pod Śpiewającym Aniołem - noclegi, Miłków, Karkonosze

 Słoneczko Słoneczna Polska Słoneczko Słoneczna Polska

58-535 Miłków, Miłków 175a

Miło mi zaprosić Was do uroczo położonego domku znajdującego się na terenie dużej posiadłości. W otoczeniu lasy, widok na Śnieżkę, niedaleko wyciągi narciarskie.

Ceny od: 300.00 do: 800.00

Gospodarstwo Agroturystyczne "Złoty Kłos" Ranczo Koni Huculskich

 Słoneczko Słoneczna Polska Słoneczko Słoneczna Polska

58-580 Szklarska Poręba, ul. Konopnickiej 5

Gospodarstwo Ekoturystyczne (Agroturystyczne) położone w Szklarskiej Porębie - Biała Dolina. Oferujemy spędzenie wczasów, urlopów, świąt lub weekendu w naszym gospodarstwie, mając dla Państwa takie atrakcje jak: prawdziwą domową kuchnię (wł

1

Zobacz obiekty na mapie

Karkonosze-najwyższe pasmo górskie Sudetów

Karkonosze - najwyższe pasmo górskie Sudetów. Jego szerokość waha się od 8 - 20 km, a długość wynosi blisko 70 km. Karkonosze zajmują powierzchnię około 650 km 2, z czego 185 km 2 należy do Polski (prawie 30%). Granica przebiegająca głównym grzbietem Karkonoszy dzieli je pomiędzy Polskę i Czechy.

Karkonosze należą do Światowej sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO, a od 1959 roku część granicznego grzbietu wraz z Wodospadem Szklarki i Górą Chojnik stanowią Karkonoski Park Narodowy.

Głównym Grzbietem Karkonoszy - którym biegnie granica polsko-czeska - jest grzbiet od Przełęczy Szklarskiej (886 m n.p.m) do Przełęczy Lubawskiej (516m n.p.m.) i dzieli się na Grzbiet Śląski, Grzbiet Czarny,Kowarski i Lasocki. Najwyższym szczytem jest Śnieżka - 1602 m n.p.m., drugim zaś co do wysokości jest Szrenica 1331 m n.p.m. Na obydwa szczyty można dotrzeć wyciągiem krzesełkowym. W XVII wieku Śnieżka była najliczniej odwiedzanym szczytem górskim w Europie.

Karkonosze posiadają cechy rzeźby wysokogórskiej. Posiadają wyraźnie ukształtowane i zróżnicowane piętra roślinne - od podgórskiego, aż do piętra subalpejskiego. Piętro podgórskie zostało zamienione na pola uprawne i łąki. W reglu górnym i dolnym zachowało się jednak dużo oryginalnego drzewostanu mieszanego, a także unikatowe torfowiska stokowe i wierzchowinowe. Fauna Karkonoszy to spora populacja sarn, jeleni i dzików. Można tu także spotkać muflony - sprowadzone na początku XX wieku z Pirenejów.

Klimat Karkonoszy jest bardzo surowy. Zimy są śnieżne - schodzi tu co rocznie 20 -30 lawin (Kocioł Małego Stawu, Śnieżne Kotły). Temperatury na grzbiecie są tak niskie, iż nie ma termicznego lata. Szczyt Śnieżki znajduje się w strefie subpolarnej.

Oryginalnymi elementami karkonoskich krajobrazów są malownicze formy skalne zwane skałkami. Wyróżniono około 150 grup skalnych i pojedynczych form o różnej wielkości i kształcie sięgającej nawet do 25 m. Z tymi kształtami wiążą się oczywiście różne legendy i nazwy - tak jak: Końskie Łby, Pielgrzymy, Owcze Skały, Ptasie Gniazda, Kotki i tak dalej.

Na wielu potokach płynących przez Karkonosze występują wodospady. Najbardziej znane to Wodospad Kamieńczyk (najwyższy w Sudetach - spada trzema kaskadami z wysokości 27 m), Wodospad Szklarki (woda spada z wysokości 13 m), Wodospad Podgórnej. Po Polskiej stronie Karpat występują także jeziora polodowcowe - Wielki Staw i Mały Staw (Mały staw - objęty ścisłą ochroną; głębokość 7,3 m), a także niewielkie Śnieżne Stawki. 

W Karkonoszach występuje także zjawisko inwersji - które polega na tym iż chłodne powietrze spływa w dół, a wyżej pozostaje cieplejsze. Efektem tego zjawiska jest "morze chmur" pokrywających Kotlinę Jeleniogórską. Ponad chmurami zaś wznoszą się wyższe wzniesienia i góry - na których świeci słońce.

MIEJSCOWOŚCI KARKONOSZY:

KARKONOSKIE ATRAKCJE:
Zamek Chojnik, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, Długi Dom - najstarszy budynek uzdrowiskowy (1537 r.) Cieplice - Jelena Góra, Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu, Kościół Wang w Karpaczu, Podziemna Trasa Turystyczna Sztolnie Kowary (1200m - Labrynt Uranosa, Groty ze skarbami Walonów), Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi, Muzeum Ziemi (Szklarska Poręba), Bieg Piastów, Zawody psich zaprzęgów.

[onawi]
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.