Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Noclegi nad jeziorami w Polsce » Noclegi nad  Jeziorem Busznica
  • LISTA OFERT
  • OFERTY NA MAPIE
  • INFORMACJE Jezioro Busznica

Noclegi nad Jeziorem Busznica

Znaleziono  1  obiektów   |  Wyświetlane:  0 - 20
1

Domek letniskowy nad jeziorem Serwy w Puszczy Augustowskiej

 Słoneczko Słoneczna Polska Słoneczko Słoneczna Polska

16-326 Płaska, Serwy 25

Wypoczynek w domku letniskowym z bezpośrednim dojściem do jeziora Serwy w miejscowości Serwy w Puszczy Augustowskiej.

Ceny od: 35.00 do: 35.00

1

Zobacz obiekty na mapie

Jezioro Busznica - Puszcza Augustowska

Jezioro Busznica położone jest w samym sercu Puszczy Augustowskiej. Zbiornik całkowicie otaczają przepiękne lasy, a do najbliższych zabudowań mamy dwa kilometry. Powierzchnia jeziora wynosi około 49 ha. Ale to co najbardziej charakteryzuje jezioro, to jego głębokość, która w samym jego centrum wynosi 47 metrów. Dno pozbawione jest górek i dołków, najbardziej swym kształtem przypomina lej. Próżno też szukać w jego brzegach jakiegoś urozmaicenia w postaci cypla czy zatoki.

Jego linia brzegowa to zaledwie 2600 metrów, ale trudnych do przebycia ostępów. Strefa przybrzeżna jest dość silnie porośnięta roślinnością wynurzoną. Poza nią rozciągają się bujne łąki podwodne, w których możemy liczyć na wspaniałe okazy między innymi szczupaka, leszcza, płoci, węgorza oraz okonia.
 
Szczupak jest tu rybą poławianą w strefie przybrzeżnej, na granicy gęstej roślinności. Duże egzemplarze tego gatunku wychodzą w głębokiej wody w poszukiwaniu mniejszych ryb. Świetnie sprawdza się żywiec, ale i duża błystka wahadłowa może okazać się bardzo skuteczna. Zwłaszcza wolno prowadzona nad dywanami roślinności.
 
Okonie to władcy głębokich toni. Ścigają duże stada uklei i mniejszych ryb. Łatwo dobierzemy się do nich przy pomocy lekkiego spinningu. Należy tylko uważnie obserwować powierzchnię wody, aby zauważyć żerujące stado. Świetne wyniki osiągają wędkarze podlodowi, którzy niejednokrotnie zostali upokorzeni przez duże osobniki, które nie dały wprowadzić się do dziury w lodzie, lub się w niej nie zmieściły.

Leszcze dorastają tu do gigantycznych rozmiarów, ale warto tę rybę zanęcić. Dobrze przygotowane łowisko na pewno zwabi tu spore stado, z kilkoma większymi sztukami.

Jezioro Busznica słynie z dużej ilości węgorza, jednak ze względu na dość trudne dno w strefie przybrzeżnej połowy nie będą łatwe. Warto zaopatrzyć się we własną łódź ponieważ z wypożyczeniem mogą być problemy.

O połów ryb w tym jeziorze, warto pytać w pobliskiej miejscowości Danowskie. Tu uzyskamy najwięcej informacji na jego temat. To też świetna baza gastronomiczno-noclegowa. Zaszyta w leśnych ostępach wieś letniskowa oferuje wiele ciekawych atrakcji, ale w żaden sposób nie zakłóca idealnego spokoju Busznicy.
  
Puszcza Augustowska jest gigantycznym kompleksem leśnym. Tu można schować się na cały urlop, gdzie z koszem pełnym grzybów, jagód czy  malin pooddychamy żywicznym powietrzem. A spokój najbardziej tajemniczego akwenu jakim jest opisywane jezioro udzieli się nam na pewno.   


[Lupus]
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY






 lub 



   

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.