Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Noclegi nad jeziorami w Polsce » Noclegi nad  Jeziorem Bełdany
  • LISTA OFERT
  • OFERTY NA MAPIE
  • INFORMACJE Jezioro Bełdany

Noclegi nad Jeziorem Bełdany

Znaleziono  1  obiektów   |  Wyświetlane:  0 - 20
1

Domki wypoczynkowe SUCHY RÓG - noclegi, Mikołajki, Mazury

 Słoneczko Słoneczna Polska Słoneczko Słoneczna Polska

11-730 Mikołajki, Suchy Róg

Domki Wypoczynkowe „Suchy Róg” - tutaj najlepiej odpoczniesz od cywilizacji. Wrócisz do domy jak nowo narodzony. Suchy Róg położony jest na wąskim przesmyku lądu między jeziorami Śniardwy i Tuchlin, 16 km od Orzysza oraz ok. 20 km od Mikoła

1

Zobacz obiekty na mapie

Jezioro Bełdany - Mazury

Jezioro Bełdany jest to typowy zbiornik polodowcowy. Położony na Mazurach w powiecie mrągowskim. Powierzchnia ponad 940 ha. Długość maksymalna ponad 12 kilometrów. Głębokość maksymalna 46, a średnia około 10 metrów. Linia brzegowa bardzo silnie rozwinięta o łącznej długości ponad 33 kilometrów. Dno bardzo urozmaicone z różnymi typami podłoża. Bardzo bogata w roślinność wynurzoną strefa przybrzeżna, mnóstwa trzcinowisk. Brzegi raczej strome i porośnięte lasami sosnowo-świerkowym. Na jeziorze znalazło się kilka wyspy, których okolice warto wziąć pod uwagę podczas wędkowania. Na północy Bełdany łączą się z jeziorem Mikołajskim, a od południa poprzez śluzę wodną z jeziorem Guzianka Mała. To ważny szlak żeglowny Mazur. Bardzo rozbudowana baza turystyczna, ośrodki wczasowe, pensjonaty, pola namiotowe i kempingi oraz hotele. Jednym słowem wszystko. Bez problemu wynajmiemy tu łódź.  

Ze względu na swą rynnową budowę i dość strome brzegi, jezioro to jest bardzo popularnym łowiskiem szczupaków i okoni. A metoda trollingowa jest bardzo rozpowszechniona wśród wędkarzy. Na przynętę ciągnięta za łodzią często łowione są przepiękne szczupaki. Okazy ponad dziesięciokilogramowe nie należą tu do rzadkości. Ogromne trzcinowiska i strefy płytszej wody, to też świetne miejsca na połów tych drapieżników. Okonie zwłaszcza te najbardziej wyrośnięte patrolują toń i warto szukać ich w okolicach podwodnych wzniesień, lub stoków przybrzeżnych. Przy ich penetracji świetnie sprawdzą się małe gumki i wirówki.

W jeziorze są też sandacze, których warto poszukać w okolicach twardego dna, lub w pobliżu zatopionych drzew. Może nie ma tu ogromnej ilości potężnych ryb tego gatunku, ale osobników do 3 kilogramów i mniejszych jest sporo.

Ryby spokojnego żeru to głownie ogromne leszcze i płocie. Nie brakuje tu świetnych miejsc do ich połowy z brzegu. odpowiednio zanęcone miejsce może nas obdarzyć wspaniałymi egzemplarzami. Węgorze również świetnie czują się w tej wodzie a ich połowy to cel nocnych zasiadek, kiedy to na wodzie jest trochę spokojniej. Warto poszukać ich na płycinach wśród podwodnej roślinności.

Bełdany, pomimo tego że leżą w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, należą do najbardziej rybnych akwenów w tym rejonie kraju. Przepiękna okolica, Mazurski Park Krajobrazowy, Puszcza Piska czy Jezioro Śniardwy to poważne argumenty za tym, aby odwiedzić ten akwen. A jeżeli dodatkowo jesteśmy fanami sportów wodnych to możemy mówić o połączeniu bardzo udanym. Z pewnością, może to być miła odskocznia od monotonni podczas urlopu czy wakacji spędzanych tu z rodziną. A ilość ryb i ich wielkość może nas mile zaskoczyć.


Lupus
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.