Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Z wędką przez Polskę

Najnowsze artykuły z działu - Z wędką przez Polskę:

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Jezioro Żarnowieckie - Kaszuby
Jezioro Żarnowieckie jest to jezioro rynnowe położone na północy Kaszub, w powiecie wejherowskim. Jego powierzchnia przekracza 1400 ha.
Jezioro Święcajty - Mazury
Położone jest w województwie warmińsko-mazurskim, na południe od Węgorzewa. Należy do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Właściwie to jest to odrębna część jeziora Mamry
Jezioro Międzybrodzkie - Śląsk
Jest to zbiornik zaporowy powstały na Sole, po wybudowaniu Zapory Porąbka. Znajduje się w południowej części województwa śląskiego. Jego powierzchnia to 380 hektarów wody otoczonych pięknymi wzniesieniami.
Jezioro Morąg - Mazury
Jezioro Morąg jest o akwen położony na pograniczu Pojezierza Iławskiego i Olsztyńskiego, niedaleko Morąga. Jego powierzchnia wynosi lekko ponad 400 ha
Jezioro Nidzkie - Mazury
Jezioro Nidzkie to typowy zbiornik rynnowy typu leszczowego położony z południowej części Wielkich Jezior Mazurskich, na obrzeżach Puszczy Piskiej.
Jezioro Niegocin - Mazury
Jezioro Niegocin leży na południe od Giżycka, w województwie warmińsko-mazurskim, w krainie Wielkich Jezior Mazurskich.
Jezioro Pierty (wigierskie) - Suwalszczyzna
Położone jest na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Jego powierzchnia wynosi 228 ha. Jest to bardzo urokliwy zbiornik wodny, oddalony nieco od głównych dróg. Ponad połowę jego brzegów otaczają lasy parku.
Jezioro Pilchowickie - Dolny Śląsk
Cudowny Dolny Śląsk ma wszystko, co potrzeba do szeroko pojętej turystyki. Nie ma jednak zbyt wiele naturalnych zbiorników wodnych. Dlatego ludzie sami zadbali o to, aby takowe tu poswatały.
Jezioro Przytulskie - Pojezierze Ełckie
Jest to jezioro, znajdujące się na Pojezierzu Ełckim, na terenie trzech gmin (Ełk, Olecko i Świętajno). Znajduje się przy trasie Olecko – Ełk. To akwen o powierzchni 194 ha, z bardzo dobrze rozwiniętą linią brzegową. Maksymalna głębokość wynosi 19 metrów.
Jezioro Rajgrodzkie - Podlasie
Jest to jezioro położone na Pojezierzu Ełckim, przy malowniczym miasteczku Rajgród. Jego powierzchnia wynosi ponad 1500 ha. Maksymalna głębokość dochodzi do 51 m, a średnia to 9 metrów.
Jezioro Roś - Mazury
Leży na Pojezierzu Mazurskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Nieopodal jeziora Śniardwy i 2 km od Pisza. Jest to akwen typu sielawowego. Bardzo urozmaicona linia brzegowa i rozbudowana sieć kanałów i mniejszych rzek sprawia...
Jezioro Sajno - Suwalszczyzna
Jeżeli szukamy rybnego akwenu w okolicach Augustowa to warto wziąć go pod uwagę planując potencjalny wypad na ryby.
Jezioro Solińskie - Bieszczady
Jest położone w województwie podkarpackim w Bieszczadach. Powstało na skutek spiętrzenia Sanu i Solinki, w latach 1961-1968. Jest to gigantyczny rezerwuar wodny. Liczby porażają!
Jezioro Stręgiel - Mazury
Jezioro Stręgiel położone jest w województwie warmińsko-mazurskim, na południowy-wschód od Węgorzewa. Akwen ten ma powierzchnię ponad 400 ha.
Jezioro Szarcz - Pojezierze Lubuskie
Jezioro Szarcz to akwen położony na Pojezierzu Lubuskim w gminie Pszczew, na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.
Jezioro Szczuckie - Pojezierze Dobrzyńskie
Jezioro Szczuckie położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, w gminie Brodnica. Jest ono częścią Pojezierza Dobrzyńskiego. Jego powierzchnia wynosi około 25 ha.
Jezioro Szeląg Wielki - Mazury Zachodnie
Jezioro Szeląg Wielki to rynnowe jezioro typu sielawowego. Leży około 6 kilometrów na północny-wschód od Ostródy. Powierzchnia tego zbiornika wynosi 599 ha, a długość ponad 7,5 kilometra.
Jezioro Szelment Wielki - Suwalszczyzna
Jest to jezioro zaliczane do typu sielawowego. Warunkuje to bardzo dużą ilość tlenu w wodzie, a co się z tym wiąże, określa gatunki ryb w nim występujące...
Jezioro Trześniowskie - Pojezierze Lubuskie
Jezioro Trześniowskie to typowy zbiornik rynnowy, położony w województwie lubuskim, na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Jezioro Wądzyńskie - Pojezierze Brodnickie
Jezioro Wądzyńskie leży w województwie kujawsko-pomorskim w powiecie brodnickim. Jest to jeden z największych akwenów Pojezierza Brodnickiego. Powierzchnia tego rynnowego akwenu wynosi 170 ha.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.