Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Michałkowa - Góry Sowie
Michałkowa położona w powiecie wałbrzyskim, administracyjnie należy do gminy Walim. Do roku 1998 Michałkowa leżała w granicach woj. wałbrzyskiego. Wieś jest stosunkowo długa, bo rozciąga się na przestrzeni ok. 4 km..
Miedzichowo - Pojezierze Poznańskie
Miedzichowo jest dużą wsią w powiecie nowotomyskim. Siedziba gminy Miedzichowo, położonej w zachodniej części województwa wielkopolskiego. Położona jest na skraju Lasów Łomnickich u ujścia do Czarnej Wody...
Mikołajki - Mazurska Wenecja Mikołajki - Mazurska Wenecja
Mikołajki zwane “Mazurską Wenecją” zawdzięczają to określenie położeniu pomiędzy dwoma jeziorami: Tałty i Mikołajskim.
Milikowice - Góry Sowie
Wieś w południowo – zachodniej części Polski, położona na przedgórzu sudeckim, ok. 60 km od Wrocławia. Milikowice administracyjnie należą do gminy Jaworzyna Śląska.
Mińsk Mazowiecki -Mazowsze
Historia Mińska Mazowieckiego sięga aż XIV wieku, kiedy osada zwana wówczas Mieńskiem, Menskiem lub Mińskiem, była jednym z regionalnych ośrodków targowych.
Morąg - Warmia
Pokrzyżackie miasto leży na terenie Pojezierza Iławskiego. Miasto bezpośrednio graniczy z Jeziorem Skiertąg i Rozlewiskiem Morąskim (dawniej Jezioro Morąskie). W bliskiej okolicy Morąga znajduje się malownicze Jezioro Narie...
Mosina - Wysoczyzna Poznańska
Mosina jest jednym ze starszych miast w Wielkopolsce. Miasto leży na terenie Wysoczyzny Poznańskie, na charakter rzeźby terenu wpływ miał działający na tych terenach lodowiec...
Mrągowo - miasto festiwali
Mrągowo za sprawą odbywającego się w nim Pikniku Country jest doskonale znanym w Polsce mazurskim miasteczkiem. W swoim kalendarzu imprez kulturalnych ma jeszcze inne również bardzo znane wydarzenia jak: Festiwal Kultury Kresowej...
Murowana Goślina - Pojezierze Poznańskie
Murowana Goślina to miasto w powiecie poznańskim będące siedzibą gminy miejsko – wiejskiej. Murowana Goślina położona jest na zboczach rzeczki Trojanki, którą dawniej nazywano Goślinką...
Murzasichle - Tatry
Mała wieś podhalańska, położona niedaleko Zakopanego na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, w której latem goszczą tłumy wczasowiczów, liczne kolonie i wycieczki szkolne.
Muszyna - Beskid Sądecki Muszyna - Beskid Sądecki
Niewielkie miasteczko położone w Beskidzie Sądeckim, w dolinie rzeki Poprad. Sąsiaduje z Popradzkim Parkiem Krajobrazowym. Miejscowość posiada status uzdrowiska dzięki wydobywanym tu leczniczym wodom mineralnym.
Myślibórz - Podgórze Sudeckie
Myślibórz jest wsią położoną w województwie dolnośląskim w gminie Paszowice. Geograficznie wieś leży na granicy Pogórza Kaczawskiego a Przedgórza Sudeckiego.
Niedzica - Pieniny
U podnóży góry Cisówki (777 m n.p.m.), w okolicy Jeziora Czorsztyńskiego, w dolinie rzeki Niedziczanki leży malownicza wieś Niedzica.
Nowa Ruda - Góry Sowie
Nowa Ruda to przepiękna miejscowość położona w Sudetach Środkowych u podnóża Gór Sowich. Posiada bogatą bazę noclegowo-wypoczynkową i gastronomiczną oraz jest świetnym miejscem wypadowym w pobliskie w Góry Sowi
Nowe - Kujawy
Leży na krawędzi Pojezierza Starogardzkiego, nad Doliną Kwidzyńską, odcinkiem Doliny Dolnej Wisły, położenie Nowego jest charakterystyczne, leży ono na wysoczyźnie, ok. 60 m nad poziomem Wisły.
Nowe Miasto Lubawskie - Warmia
Miasto zostało założone w XIV wieku na prawie chełmińskim. Spacer uliczkami starej części miasta pozwoli poczuć powiew historii. Zachowało się tu dużo zabytkowych domów, a nawet...
Nowogród - Podlasie
Położenie pośród rzek Narew i Pisa sprzyja rozwojowi turystyki kajakowej a także wycieczkom przyrodniczo- krajoznawczym. Obszar zaliczony jest do Chronionego Krajobrazu Równiny Kurpiowskiej i Doliny Narwi.
Nowy Dwór Mazowiecki - Mazowsze
Tereny, na których obecnie znajduje się Nowy Dwór Mazowiecki, ze względu na niezwykle dogodne położenie w klinie między Wisłą i Narwią, były od dawna zamieszkiwane
O Bochni - Małopolska
Bochnia to trzydziestotysięczne miasto i siedziba powiatu, oddalone o ok. 30 km od Krakowa, na pograniczu Pogórza Wiśnickiego i Kotliny Sandomierskiej.
Olecko - Mazury
Miasteczko malowniczo położone nad jeziorem Olecko Wielkie. Jest rajem dla żeglarzy, wędkarzy, myśliwych, grzybiarzy oraz amatorów wycieczek pieszych i rowerowych. Latem staje się tętniącym życiem ośrodkiem wypoczynkowym.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.