Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Łagów - Sudety
Łagów jest wsią położoną w gminie Zgorzelec w województwie dolnośląskim. Dawna niemiecka nazwa to Leopoldshain. Po raz pierwszy wzmianka o miejscowości pochodzi z początków XIV wieku.
Łęczna - Lubelszczyzna
Można powiedzieć, że Łęczną ukształtowały trzy czynniki: wielowiekowa tradycja targowa, koegzystencja Żydów i Polaków oraz węgiel kamienny.
Łęczna - Lubelszczyzna
W otoczeniu dwóch rzek o uroczych nazwach: Wieprza i Świnki, położona jest Łęczna – miasto znane z klubu piłkarskiego oraz cennych zabytków kultury judaistycznej i chrześcijańskiej.
Łęka Opatowska
Łęka Opatowska jest wsią w województwie wielkopolskim. Wieś jest siedzibą gminy, powstałą w przysiółku miejscowości Opatów.
Łochów - Mazowsze
Łochów jest miasteczkiem położonym na złączeniu kilku krain geograficznych: Doliny Dolnego Bugu, Doliny rzeki Liwiec oraz na skraju Wysoczyzny Siedleckiej.
Łomianki - Mazowsze
Łomianki położone są tuż za północną granicą Warszawy, po zachodniej stronie Wisły. Jest to niewielkie miasteczko, liczące zaledwie 16,5 tys. mieszkańców.
Łomża - Podlasie
Łomża – miasto powstało w X wieku, na wysokiej skarpie doliny Narew. W sąsiedztwie leży Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi, rezerwat przyrody "Rycerski Kierz" oraz Czerwony Bór
Łubiana - Kaszuby
Duża, kaszubska wieś letniskowa położona na Pojezierzu Kaszubskim, nad jeziorem Granicznym. Światową sławę zyskała dzięki porcelanowym wyrobom, produkowanym w miejscowej fabryce.
Ścinawka Dolna - Kotlina Kłocka
Ścinawka to wieś położona w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, między Kłodzkiem, a Nową Rudą, w gminie Radków. Dzieli się na trzy części: Ścinawkę Górną, Dolną i Środkową.
Ścinawka Średnia - Kotlina Kłocka
Ścinawka to wieś położona w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, między Kłodzkiem, a Nową Rudą, w gminie Radków. Dzieli się na trzy części: Ścinawkę Górną, Dolną i Środkową.
Śmigiel - Pojezierze Krzywińskie
Śmigiel, znany także przed rokiem 1945, pod nazwą Schmiegel, to miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie kościańskim. Siedziba gminy miejsko – wiejskiej i zarazem centrum kulturalne i rozrywkowe gminy.
Śrem - Pojezierze Krzywińskie
Śrem, jest jednym z najstarszych miast wielkopolski, siedziba gminy i powiatu śremskiego. Położone jest w Dolinie Warty w Kotlinie Śremskiej. Przez miasto przejeżdża się podróżując trasą między Poznaniem a Rawiczem.
Środa Wielkopolska - Pojezierze Krzywińskie
Środa Wielkopolska jest miastem w województwie wielkopolskim, siedziba gminy i powiatu i stanowi część Makroregionu Pojezierze Wielkopolskie.
Świecie - Pogórze Izerskie
Wieś Świecie położona jest w województwie dolnośląskim w gminie Leśna w odległości ok. 4 km od siedziby gminy. Początkowa nazwa miasta, podawana w źródłach to Schwerta.
Świedadów Zdrój - Góry Izerskie
Świeradów Zdrój ma doświadczenie uzdrowiskowe godne uznania. Źródła mineralne odkryto w tej części Gór Izerskich już w XVI, a od ponad 250 lat aktywnie wykorzystuje się je do celów leczniczych.
Maciejowice - Mazowsze
Historia terenów, na których leżą Maciejowice jest niezwykle długa, aczkolwiek dosyć mało zbadana. Teren otaczający obecne miasteczko był dawniej obszarem kultury łużyckiej epoki neolitu...
Małe Ciche - Tatry
Małe Ciche to jedna z najmniejszych wsi podhalańskich zagubiona wśród tatrzańskich lasów. Nazwa miejscowości niezwykle trafnie odzwierciedla jej charakter.
Małkinia - Mazowsze
Małkinia jest jedną ze starszych miejscowości położonych na obszarze Mazowsza. Wspominano o niej w dokumentach już w 1203 roku...
Meszna - Beskid Śląski
Meszna to mała wieś położona w województwie śląskim, w gminie Wilkowice. Zabudowania, należące do miejscowości, są malowniczo rozłożone na zboczach Magury.
Międzygórze - Sudety
Międzygórze to niewielka wieś Sudetów Wsch., położona u stóp Śnieżnika, w dolinie rzek Wilczki i Bogoryi. Słynie jednak z wyjątkowego klimatu oraz predyspozycji turystycznych i letniskowych.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.