Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Ożarów Mazowiecki - Mazowsze
Pierwsze ślady świadczące o bytności człowieka na obszarze dzisiejszego Ożarowa Mazowieckiego pochodzą już z IX wieku p.n.e. W późniejszych okresach decydowano się osiedlać w tych okolicach...


Kuźnica - Pomorze
Kuźnica (stolica rybaków) – niezwykła miejscowość rybacka, gdzie pielęgnuje się tradycje rybackie. Pierwsze informacje o Kuźnicy są z 1570 roku, gdzie do roku 1663 była to wyspa z jedną chatą.
Kwilicz - Pojezierze Poznańskie
Kwilicz jest dużą wsią gminną położoną w województwie wielkopolskim. Wieś leży nad Jeziorem Kwileckim zwanym też jeziorem Błędnym, na zachód od krawędzi doliny Potoku Kwileckiego.
Lądek-Zdrój - Kotlina Kłocka
Lądek Zdrój to kolejna znana miejscowość uzdrowiskowa w Polsce, leżąca we wschodniej części Kotliny Kłodzkiej, u podnóża Gór Złotych.
Leżajsk - Podkarpacie
Leżajsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce południowo-wschodniej. Prawa miejskie zostały mu nadane w 1397 roku przez króla Władysława Jagiełłę. Leżajsk jest miejscowością bardzo atrakcyjną turystycznie.
Leśna - Pogórze Izerskie
Leśna to miasto położone w województwie dolnośląskim na Pogórzu Izerskim. Przez miasto przepływają trzy cieki wodne: Rzeka Kwisa, Bruśnik i Czarny Strumień. Miasto położone jest w sąsiedztwie przejścia graniczn
Lesko - Bieszczady
Lesko to miasto w województwie podkarpackim na granicy Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego. Każdy turysta udający się w Bieszczady przejeżdża przez to miasteczko, którego rodowód sięga XV wieku.
Lewin Kłodzka - Kotlina Kłodzka
Zwiedzając Kotlinę Kłodzką warto wybrać się do niewielkiej wsi, leżącej pomiędzy Wzgórzami Lewińskimi, a Górami Orlickimi.
Lidzbark Warmiński - Warmia
Będąc na Warmii nie można ominąć Lidzbarka Warmińskiego z jego najznamienitszym zabytkiem, jakim jest zamek biskupów warmińskich, nazywany Wawelem Północy.
Lipowa - Beskid Śląski
Lipowa to miejscowość położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim. Z geograficznego punktu widzenia wieś leży w Beskidzie Śląskim i na obszarze Kotliny Żywieckiej.
Lipsk - Podlasie
Lipsk - miasteczko nad Biebrzą gdzie powstają najpiękniejsze pisanki.
Żarnowiec - Pomorze
Jedną z największych atrakcji turystycznych w gminie Krokowa jest zespół klasztorny Benedyktanek z kościołem pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Żarnowcu oraz Jezioro Żarnowieckie.
Żegiestów - Beskid Sądecki
Żegiestów jest wsią uzdrowiskową położoną nad Popradem na wysokości 486 m n.p.m. Dzięki dostępowi do leczniczych wód, przepięknym krajobrazom Beskidu Sądeckiego.
Żyrardów - Mazowsze
Żyrardów, pomimo tego, że jest bardzo młodym miastem, posiada bardzo ciekawą historię. Wyróżnia się ona m.in. tym, że nie jest to ośrodek, który powstał tak, jak większość miejscowości – na bazie pie
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.
Lubań - Pogórze Izerskie
Lubań jest miastem położonym nad rzeką Kwisą, na Pogórzu Izerskim, w województwie dolnośląskim. Jest siedzibą urzędu miasta i gminy Lubań, niegdyś pod nazwą niemiecką Lauban.
Lubartów - Lubelszczyzna
Lubartów zachęca do obejrzenia trzech największych zabytków: kościoła św. Anny, kościoła św. Wawrzyńca z klasztorem Kapucynów i barokowego pałacu.
Lublin - Lubelszczyzna
Tego miasta specjalnie nie trzeba nikomu zachwalać. Lublin ma swój niepowtarzalny klimat, wyjątkową historię, piękne miejsca, interesujące zabytki
Lubomierz - Pogórze Izerskie
Lubomierz, najmniejsze miasto Dolnego Śląska położone na Pogórzu Izerskim, w dolinie rzeki Oldzy, która spokojnym nurtem wije się przez miasto.
Lubomierz - Sudety
Lubomierz to najmniejsze miasto Dolnego Śląska, znane przede wszystkim za sprawą kultowej komedii "Sami Swoi"...
Ludźmierz - Tatry
Pierwszy kościół w Ludźmierzu wzniesiono już w 1234 roku i sprowadzono do osady cystersów. Ludźmierz to również sanktuarium Maryjne. Posiada ono słynącą z łask figurę Matki Boskiej Ludźmierskiej ...


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.