Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Konstancin Jeziorna - Mazowsze
Konstancin-Jeziorna to niewielkie, aczkolwiek bardzo znane miasteczko położone tuż za południowymi granicami Warszawy.
Kopanica - Pojezierze Krzywińskie
Kopanica jest wsią położoną w województwie wielkopolskim, między Poznaniem a Zieloną Górą, przy granicy z województwem lubuskim. Wieś należy do gminy Siedlec w powiecie wolsztyńskim.
Kopaniec - Góry Izerskie
Kopaniec jest osadą położoną w gminie Stara Kamienna w województwie dolnośląskim, na wschodnim krańcu Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich. Miejscowość leży na szlaku komunikacyjnym 15 km od Jeleniej Góry...
Korycin - Podlasie
Korycin - miejscowość położona między Puszczą Knyszyńską, a Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Słynie z upraw truskawek oraz wyrobu sera korycińskiego.
Kosakowo - Pomorze
Kosakowo - miejscowość położona częściowo na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Największą atrakcją przyrodniczą Kosakowa jest Mierzeja Rewska.
Kowal - Kujawy
Ośrodek rolniczo-usługowy na Pojezierzu Kujawskim, nad Wiślanką, dopływem Rakutówki, na południowy wschód od Włocławka.
Kozłówka – Zamoyscy i socrealizm Kozłówka – Zamoyscy i socrealizm
Z pewnością jedną z największych atrakcji turystycznych Lubelszczyzny jest kompleks pałacowy w Kozłówce. Miejscowość znajduje się na trasie Lublin -Białystok, 9 km od Lubartowa w woj. lubelskim.
Krajenka - Dolina Gwdy
Krajenka to miasteczko położone w północnej części województwa wielkopolskiego, w powiecie złotowskim. Od siedziby powiatu dzieli miasto zaledwie 8 km.
Kraśnik – krasny jak cegła czy malina
Kraśnik znajduje się ok. 50 km na zachód od Lublina i jest siedzibą powiatu kraśnickiego. Położone jest na Wzniesieniach Urzędowskich i Roztoczu Zachodnim.
Królowy Most - Podlasie
Królowy Most – miejscowość na terenie Puszczy Knyszyńskiej na szlaku traktatu napoleońskiego.
Krokowa - Pomorze
Krokowa - jest to miejscowość gminna w powiecie puckim. W Krokowej znajduje się zamek pochodzący z XVI wieku rodziny von Krockow. W pobliżu zaś znajduję się Jezioro Żarnowskie i Grota Miechowskie.
Krościenko nad Dunajcem - Pieniny
Krościenko jest wsią położoną w urokliwej dolinie Dunajca i Krośnicy, u podnóża Pienin. W średniowieczu przez miejscowość przebiegał szlak turystyczny z Polski w stronę Węgier.
Kruklanki - Mazury
Kruklanki to duża miejscowość nieopodal Giżycka położona nad jeziorem Gołdopiwo i rzeką Sapiną. Kruklanki posiadają naprawdę świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.
Kruszwica - Kujawy
Ośrodek przemysłowy i turystyczny na Pojezierzu Gnieźnieńskim, przy północnym krańcu jez. Gopło, w średniowieczu nazywanego Morzem Polaków. Kruszwica jest ośrodkiem ruchu turystycznego na szlakach Piastowskim i Łokietka
Krynica-Zdrój - Beskid Sądecki Krynica-Zdrój - Beskid Sądecki
Krynica-Zdrój leży w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka. Otaczają ją Góra Parkowa, Krzyżowa i Jesiennik. Krynica Górska, bo taką wymienną nazwę się stosuje, jest znaną miejscowością uzdrowiskową. Na uzdrowiskowy charakter miejscowości składają się specyficzny górski klimat i źródła leczniczej wody mineralnej.
Krynki - Podlasie
Krynki – historia miejscowości sięga XV wieku, gdzie w 1509 r. prawa miejskie nadał król Zygmunt Stary. W tamtych czasach wybudowano kościół i miasto szybko się rozwijało.
Krzeszowice - niegdyś sławne uzdrowisko w Małopolsce
Krzeszowice były w przeszłości popularnym kurortem uzdrowiskowym. Czasy ich największej świetności przypadły na lata 30-te XIX wieku, ale ich działalność uzdrowiskowa zaczęła się w II poł. XVIII w.
Krzywiń - Pojezierze Krzywińskie
Miasto i gmina Krzywiń leżą w południowo – zachodniej Wielkopolsce. Usytuowane jest w pradolinie Obry, w pobliżu Kanału Obrzańskiego. Teren, na którym znajduje się miasto, jest częścią Pojezierza Krzywińskiego
Książ Wielkopolski - Pojezierze Krzywińskie
Miasto Książ Wielkopolski położone jest w województwie wielkopolskim w powiecie śremskim. Jest siedziba gminy miejsko - wiejskiej. Tereny okalające miasto są urozmaicone przez wzgórza i pagórki...
Kudowa-Zdrój - Góry Stołowe
Podróżując Głównym Szlakiem Sudeckim im. M. Orłowicza warto zwiedzić Kudowę Zdrój. Ta niewielka miejscowość ma w sobie ogromny potencjał turystyczny. Posiada rozbudowaną bazę noclegową oraz wypoczynkową.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.