Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Jurgów - Tatry
Niewielka podtatrzańska wieś znajduje się na Spiszu, nieopodal Białki i Bukowiny Tatrzańskiej. Miejscowość położona jest w Dolinie Białki, na prawym brzegu rzeki.
Kaźmierz - Pojezierze Poznańskie
Kaźmierz jest wsią położoną na Pojezierzu Poznańskim. Administracyjnie wieś należy do powiatu szamotulskiego i jest oddalona o 20 km na północny - zachód od miasta Poznania.
Kamesznica - Beskid Śląski
Kamesznica to niewielka miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. Graniczy z południową i wschodnią częścią masywu Baraniej Góry.
Kamionka, Kozłówka - Lubelszczyzna
Kozłówka położona jest w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim. Ponadto znajduje się w pięknym pod względem przyrodniczym obszarze Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.
Kampinos - Mazowsze
Kampinoski Park Narodowy, pomimo tego, iż jest obszarem chronionym, nie jest odgrodzony od świata płotem z drutu kolczastego.
Karłów - Góry Stołowe
Karłów to niewielka wieś w województwie dolnośląskim, położona w Górach Stołowych w pobliżu Szczelińca.
Karpacz - Karkonosze
Karpacz jest jednym z najwyżej położonych miast w Polsce. Malowniczo rozciąga się u stóp Śnieżki, w dolinach Łomnicy i Łomniczki. Obecnie jest największym i najbardziej popularnym ośrodkiem turystycznym...
Karwia - Pomorze
Karwia – niewielka dawna osada rybacka, dziś miejscowość letniskowa o 3 km dostępie do morza w gminie Władysławowo. W okolicach Karwi są liczne torfowiska tzw. Karwieńskie i Bielawskie Błota obfitujące w unikalną roślinność.
Kazimierz Dolny - perła nad Wisłą Kazimierz Dolny - perła nad Wisłą
Współcześnie Kazimierz Dolny stanowi oazę kultury. To malownicze miejsce nad Wisłą poza sezonem zamieszkane przez zaledwie trzy i pół tysiąca mieszkańców, latem przeżywa prawdziwe oblężenie.
Kętrzyn - Mazury
Historia miasta sięga średniowiecza, kiedy to w 1357 roku zostały mu nadane prawa miejskie. Nazwa Kętrzyn została przyjęta dopiero w roku 1946. Wcześniej był to Rastenburg.
Kleszczele - Podlasie
Kleszczele – miasteczko z 1523 r., znajduje się tutaj kościół pw. św. Zygmunta oraz cerkiew p.w. Zaśnięcia NMP.
Kluszkowce - Pieniny
Kluszkowce położone są w urzekającej dolinie potoku Kluszkowianka. Jest to popularna wieś letniskowa umiejscowiona niedaleko Zbiornika Czorsztyńskiego.
Kłodawa - Kotlina Kolska
Kłodawa jest miastem gminnym nad rzeką Kłodawką – dopływem Warty i jeziorem Kłodawskim. Miejscowość położona na wysoczyźnie gorzowskiej na pograniczu dwóch województw: lubuskiego i zachodniopomorskiego.
Kłodzko - Kotlina Kłodzka
W malowniczych rejonach Sudetów rozpościera się fascynująca ziemia kłodzka. Głównym ośrodkiem miejskim tej historycznej krainy jest liczące ponad 28 000 mieszkańców Kłodzko.
Kobylnica - Pojezierze Poznańskie
Kobylnica to wieś położona w gminie Swarzędz w województwie wielkopolskim, na trasie Poznań – Bydgoszcz. Wieś jest siedziba sołectwa Kobylnica i graniczy z wsią Gruszczyn. Nieopodal ciekawe jezioro Swarzędzkie...
Kock - Lubelszczyzna
Kock to niewielkie miasteczko położone przy trasie nr 19 relacji Białystok-Rzeszów, ok. 30 km na północny wschód od Lublina.
Kościan - Pojezierze Krzywińskie
Kościan jest miastem w województwie wielkopolskim, w powiecie kościańskim. Siedziba władz miasta i gminy. Miasto leży w dolinie Obry malowniczo otoczone przez łąki i jeziora.
Kościelisko - Tatry
Kościelisko to duża, letniskowo-wypoczynkowa wieś położona niedaleko Zakopanego. Składa się z 21 osad i przysiółków rozrzuconych na dnie Rowu Podtatrzańskiego i północnych zboczach Pasma Gubałowskiego.
Komorowice - Beskid Śląski
Komorowice to obecnie najdalej wysunięta na północ część Bielska-Białej, leżąca po obu brzegach rzeki Białki. Komorowice Krakowskie stanowią prawobrzeżną część miasta
Koniaków - Beskid Śląski
Koniaków to mała, ale jakże piękna, wieś znajdująca się w gminie Istebna. Należy ona do najwyżej położonych miejscowości Beskidu Śląskiego (ok. 700m n.p.m). Sąsiaduje z Żywcem i Wisłą.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.