Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Hajnówka - Podlasie
Hajnówka - miasto leżące w zachodniej części Puszczy Białowieskiej, ze względu na położenie określane jako ,,brama do Puszczy Białowieskiej”,
Hel - Pomorze
Hel – Miasto otoczone wodami Bałtyku z trzech stron, położone na Półwyspie Helskim co sprawia idealne miejsce na spędzenie urlopu. Jest najbardziej morskim z polskich miast.
Hoczew - Bieszczady
Hoczew to wioska położona w Bieszczadach niedaleko Leska. Nieopodal wsi rzeka Hoczewka uchodzi do Sanu. Wioska została założona w XV w. przez węgierski ród Balów.
Iława - miasto z 700-letnią tradycją
Iława jest pięknym miastem o ponad 700-letniej tradycji. Leży na południowym brzegu jeziora Jeziorak. Jego położenie wraz z licznymi zabytkami, które znajdują się na terenie miasta...
Inowrocław - Kujawy
Inowrocław – historyczna stolica Kujaw zachodnich. Inowrocław położony jest na Pojezierzu Kujawskim, nad rzeką Noteć.
Istebna - Beskid Śląski
Istebna to miejscowość Beskidu Śląskiego o charakterze typowo turystycznym. Jej tereny rozpościerają się na zboczach Złotego Gronia, zaś wieś malowniczo przecina rzeka Olza.
Jabłonna - Pojezierze Krzywińskie
Jabłonna to duża wieś gminy Rakoniewice, znajdująca się na terenie województwa wielkopolskiego. Wieś mija się podążając drogą lokalną na trasie do Wolsztyna.
Jagniątków - Karkonosze
Jest turystyczną, górską dzielnicą Jeleniej Góry. Cicha i spokojna oraz malowniczo położona osada leży w dolinie Wrzosówki. Słynie z przepięknych widoków na Karkonosze...
Jarosław - Podkarpacie
Jarosław jest miastem o długiej i bogatej historii. Prawa miejskie zostały mu nadane w XIV wieku. Jego położenie na skrzyżowaniu szlaków handlowych, nad rzeką San predestynowało go do bycia ważnym ośrodkiem handlowym.
Jastarnia - Pomorze
Jastarnia (serce półwyspu) – miejscowość na polskim wybrzeżu, położona na najdłuższym w Europie naturalnym molo. Jest to bardzo popularne miejsce wypoczynku na Mierzei Helskiej.
Jastków - Lubelszczyzna
Jastków jest wsią położoną w województwie lubelskim, nad rzeką Ciemięgą (dopływem Bystrzycy). Na jej terenie znajduje się historyczny - będący smutną pamiątką po bitwie z 1915 roku - Cmentarz Legionistów Polskich oraz piękny zespół pałacowy.
Jastrzębia Góra - miasto nad brzegiem morza
Jastrzębia Góra – miasto położone na wysokim brzegu klifowym. Na południowy zachód od miasta płynie rzeka Czarna Wda, która na odcinku Krokowa – Starzyno jest udostępniona do wędkowania.
Jastrzębie Zdrój - Beskid Śląski
Jastrzębie-Zdrój to miasto położone w województwie śląskim, nieopodal granicy z Republiką Czeską, w południowej części Wyżyny Śląskiej.
Jastrzębik - Beskid Sądecki
Nad potokiem, u stóp szczytu Jaworzyna (1114 m n.p.m.) położona jest wieś Jastrzębik. Wyróżnia się pięknymi zabytkami oraz wyjątkowymi atrakcjami geoturystycznymi
Jaworze - Beskid Śląski
Jaworze to niewielka miejscowość położona w powiecie bielskim, na Pogórzu Cieszyńskim. Od strony północnej sąsiaduje z Beskidem Śląskim. Malowniczo przecinają ją dwa bystre potoki - Szeroki i Wysoki.
Jaworzynka - Beskid Śląski
Jaworzynka to niewielka wieś południowej części Beskidu Śląskiego, położona niemalże na styku granic Polski, Czech i Słowacji.
Jelenia Góra - Karkonosze
Jelenia Góra jest głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i administracyjnym Sudetów Zachodnich. Największymi atutami miasta są...
Jeżów Sudecki - Karkonosze
Jeżów Sudecki należy do najstarszych osad położonych w okolicach Jeleniej Góry, od której dzieli go jedynie 7 km w kierunku południowo – zachodnim. Jest to gmina wiejska należąca do województwa dolnośląskiego.
Jugów - Góry Sowie
Jugów wieś letniskowa położona w dolinie Jugowskiego Potoku u podnóża Kalenicy (964 m n.p.m) w powiecie kłodzkim. Kiedy tereny przynależały jeszcze do Niemiec nazwa miejscowości brzmiała Hausdorf...
Jurata - Perła Bałtyku
Najmłodsze miasteczko na półwyspie Helskim powstałe w 1928 roku. Duża atrakcją jest ulica Międzymorze, która łączy Zatokę Pucką z Morzem Bałtyckim.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.