Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Komorowice - Beskid Śląski
Komorowice to obecnie najdalej wysunięta na północ część Bielska-Białej, leżąca po obu brzegach rzeki Białki. Komorowice Krakowskie stanowią prawobrzeżną część miasta


Frombork - Warmia
Miasto o malowniczym położeniu nad Zalewem Wiślanym, niezmiennie kojarzone z Mikołajem Kopernikiem – światowej sławy astronomem.
Garbów - wieś z pięknymi zabytkami
Garbów położony jest w zachodniej części województwa lubelskiego. Obecnie jest wsią starającą się o uzyskanie praw miejskich. Historia osady sięga wieku XIV, dzięki czemu do dnia dzisiejszego na jej terenie zachowało się wiele cennych zabytków.
Gardzienice - Ośrodek Praktyk Teatralnych
Jest takie miejsce niedaleko Lublina, gdzie rządy przejęły całkowicie muzy teatru. Ze starych ruin pałacu w Gardzienicach, Włodzimierz Staniewski, wizjoner teatru, założyciel Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, utworzył...
Gąsawa - Kujawy
Ośrodek usługowy i turystyczny na Pojezierzu Gnieźnieńskim, nad Jeziorem Gąsawskim na południe od Żnina. We wczesnym średniowieczu gród i osada targowa. Znana od 1145 r, w 1227 r. odbył się tu zjazd książąt.
Górki Wielkie - Beskid Śląski
Górki Wielkie to wieś położona w powiecie cieszyńskim, w gminie Brenna. Sąsiaduje ona z takimi miastami jak Skoczów, Ustroń, Cieszyn.
Górzno - Kujawy
Ośrodek turystyczno-wypoczynkowy na Pojezierzu Dobrzyńskim, nad jeziorem Górzno i Jeziorem Młyńskim, na skraju Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, na wschód od Brodnicy.
Giby - Podlasie
Giby – mała, atrakcyjna wieś letniskowa na Sejneńszczyźnie. Położona jest na skraju Puszczy Augustowskiej w otoczeniu lasów i jezior.
Giżycko - miasto, w którym nie sposób się nudzić Giżycko - miasto, w którym nie sposób się nudzić
Giżycko jest jednym z najprężniej działających ośrodków turystycznych w Polsce. Jego doskonałe położenie nad jeziorem Niegocin, jeziorem Kisajno i Tajty sprawia, że przybywają tu co roku rzesze turystów.
Głuszyca - Góry Sowie
Głuszyca jest miastem położonym w woj. dolnośląskim w powiecie wałbrzyskim. Malowniczy krajobraz okolicy stanowi przede wszystkim płynąca przez miasto rzeka Bystrzyca, wijąca się pomiędzy Górami Sowimi a Kamiennymi.
Gniewino - Pomorze
Niebywałą atrakcją miejscowości jest wieża widokowa „Kaszubskie Oko” im Jana Pawła II. Jest to unikalna budowla w kształcie klepsydry, wokół której prowadzą okrągłe schody.
Gniezno - Pojezierze Gnieźnieńskie
Malowniczo w teren Pojezierza Gnieźnieńskiego wkomponowane jest miasto Gniezno, stanowiące siedzibę władz powiatu i gminy Gniezno. Miasto wznosi się na siedmiu pagórkach, wśród trzech jezior...
Goczałkowice-Zdrój - Beskid Śląski
Goczałkowice-Zdrój to wieś uzdrowiskowa położona w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim. Leżą w pięknej Kotlinie Oświęcimskiej, w dolinie górnej Wisły.
Gołańcz - Wysoczyzna Gnieźnieńska
Miasto Gołańcz jest siedzibą gminy miejsko–wiejskiej. Położone jest na skraju Wysoczyzny Gnieźnieńskiej. Przez miasto malowniczo wije się rzeka Struga Gołaniecka.
Gołdap - Mazury Garbate Gołdap - Mazury Garbate
Gołdap to miejscowość uzdrowiskowa położona na tzw. Mazurach Garbatych. Od XVI wieku Gołdap posiada prawa miejskie nadane jej wówczas przez księcia Albrechta Fryderyka.
Gródek - Podlasie
Gródek - wieś w województwie podlaskim nad rzeką Supraśl. Nazwa pochodzi od roli obronnej grodu.
Grodzisk Wielkopolski - Pojezierze Poznańskie
Grodzisk Wielkopolski to miasto w powiecie grodziskim, siedziba gminy miejsko – wiejskiej Grodzisk. Miasto przecina wijąca się rzeka Letnicą, zwana też Rowem Grodziskim.
Grudziądz - Kujawy
Grudziądz leży na Pomorzu Nadwiślańskim, na prawym, malowniczym brzegu Wisły.
Gryfów Śląski - Pogórze Izerskie
Gryfów miasto położone na Pogórzu Izerskim, niegdyś znane pod nazwą Greiffenberg. Miasto leży w dolinie rzeki Kwisy.
Grywałd - Pieniny
Na stokach Lubania w Gorcach położony jest Grywałd. Wieś założona została już na początku XIV wieku. Jej nazwa pochodzi prawdopodobnie od określenia Grünewald, które oznacza Zielony Las.
Grzegorzew - Wysoczyzna Kłodawska
Grzegorzew to wieś położona w województwie wielkopolskim. Grzegorzew zaliczany jest do Wysoczyzny Kłodawskiej w powiecie kolskim.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.