Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Muszyna - Beskid Sądecki Muszyna - Beskid Sądecki
Niewielkie miasteczko położone w Beskidzie Sądeckim, w dolinie rzeki Poprad. Sąsiaduje z Popradzkim Parkiem Krajobrazowym. Miejscowość posiada status uzdrowiska dzięki wydobywanym tu leczniczym wodom mineralnym.


Ustrzyki Dolne - Bieszczady
Ustrzyki Dolne nazywane są “stolicą Bieszczadów”. Jest to najdalej wysunięta na południowy wschód gmina miejska. Przez Ustrzyki Dolne przebiega mała i duża obwodnica bieszczadzka. Miasto ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.
Ustrzyki Górne - Bieszczady Ustrzyki Górne - Bieszczady
Ustrzyki Górne to miejscowość położona w Bieszczadach Wysokich. Ciągnie się na długości 4 kilometrów wzdłuż potoku Wołosatego. Jest to dokonała baza wypadowa na Tarnicę(1346 m n.p.m.), Wielką Rawkę (1304 m n.p.m.), Połoninę Caryńską
Walim - Góry Sowie
Walim to niewielka wieś położona w województwie dolnośląskim u podnóża malowniczych Gór Sowich. Dysponuje sporą bazą noclegową oraz stanowi dobry punkt wyjścia dla wycieczek w pobliskie pasma górskie.
Wambierzyce - Kotlina Kłodzka
Nie bez przyczyny Wambierzyce nazywane są “śląską Jerozolimą”. Całe miasto to zdumiewający festiwal duchowości i wiary. Ważne miejsce na mapie pielgrzymów z całej Polski, a nawet Europy.
Warszawa - Mazowsze
Dynamiczny rozwój Warszawy dość gwałtownie przerwany został w początkach XVIII wieku, gdy kolejno następujące po sobie najazdy wojsk, epidemie, powodzie i nieurodzaje doprowadziły miasto i mieszkańców do ruiny.
Wasilków - Podlasie
Wasilków – to nieduże miasteczko leżące koło Białegostoku. W pobliżu znajduję się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie.
Wąchock - najbardziej dowcipne miasto Polski
Pewnie o żadnej innej miejscowości w Polsce nie krąży tyle dowcipów, co właśnie o Wąchocku, a już na pewno żaden inny włodarz miasta nie ma na swój temat tylu anegdot, co właśnie sołtys Wąchocka.
Węgorzewo - urokliwe miasteczko nad Mamrami
Węgorzewo jest niewielkim, niezwykle urokliwym miasteczkiem położonym nad jeziorem Mamry Właściwe. Przepływa przez nie rzeka Węgorapa. Węgorzewo jest doskonałym miejscem na wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku.
Węgrów - Mazowsze
Węgrów jest niewielkim miasteczkiem, leżącym we wschodniej części Mazowsza, nieopodal Siedlec. W miejscowości mieszka zaledwie około 12 tysięcy mieszkańców, ale jego historia sięga już XIV wieku
Wejherowo - Pomorze
Wejherowo – miasto położone jest w pradolinie Redy-Łeby, otoczone zalesionymi wzgórzami. Największą atrakcją turystyczną Wejherowa jest ponad 350-letnia Kalwaria Wejherowska, która jest duchową stolicą Kaszub.
Wetlina - Bieszczady
Wieś położona na granicy Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Leży nad potokiem Wetlina, u stóp majestatycznej Połoniny Wetlińskiej z jej najwyższym szczytem Rohem (1255 m n.p.m.).
Wieliczka - historia
Położona tuż za granicami miejskimi Krakowa Wieliczka znana jest przede wszystkim z najstarszej na świecie ciągle użytkowanej kopalni soli kamiennej i znajdującego się w niej muzeum.
Wieliczka – miasto solą płynące
Historia Wieliczki jest nierozerwalnie związana z pokładami soli kamiennej odkrytymi tu w XII w. Wieliczka przez wieki była ogromnie ważnym ośrodkiem gospodarczym, który przynosił wielkie dochody zasilające skarb państwa polskiego.
Wieżyca - Kaszuby
Najwyższe wzniesienie Pojezierza Kaszubskiego, a zarazem Niżu Europejskiego. jest kulminacją Wzgórz Szymbarskich. Szczyt, porośnięty ok. 150-letnim lasem bukowym ma kształt niewielkiej platformy.
Wierchomla Wielka - Beskid Sądecki
W urokliwej dolinie Popradzkiego Parku Narodowego położona jest wieś Wierchomla Wielka. Malownicze umiejscowienie, bogactwo przyrodnicze, a także interesujące połemkowskie zabudowania stanowią o wartości wsi.
Wijewo - Pojezierze Krzywińskie
Wijewo jest wsią położona w powiecie leszczyńskim i zarazem stanowiąca najmniejszą osadę tego powiatu. Wieś otaczają ciekawe tereny zielone w większości należące do terenów prawnie chronionych.
Wiżajny - Podlasie
Wiżajny – polski biegun zimna, wieś leżąca na kresach Suwalszczyzny.
Wisła - Beskid Śląski
Wisła to piękne miasto położone w sercu Beskidu Śląskiego od lat przyciąga do siebie turystów z różnych stron świata. Stanowi znany ośrodek wypoczynkowy, rekreacyjny i sportowy.
Wleń - Pogórze Izerskie
Wleń to miasto położone w dolinie Bobru, rzeki rozdzielającej Pogórze Izerskie i Kaczawskie, w województwie dolnośląskim.
Włocławek - Kujawy
Włocławek leży na obu brzegach Wisły oraz Zgłowiączki, w Kotlinie Płockiej. Przez miasto przepływają też: Struga Rybnicka, która poprzez Kanał Główny uchodzi do Wisły, Chełmiczanka, Zofijka.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.