Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Żegiestów - Beskid Sądecki
Żegiestów jest wsią uzdrowiskową położoną nad Popradem na wysokości 486 m n.p.m. Dzięki dostępowi do leczniczych wód, przepięknym krajobrazom Beskidu Sądeckiego.


Szczyrk - Beskid Śląski
Szczyrk położony jest w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego. Zajmuje górny odcinek doliny Żylicy. Sąsiaduje z Bielsko - Białą i Żywcem.
Szczytna i Leśny Zamek - Kotlina Kłocka
Szczytna to urocza turystyczna miejscowość w województwie dolnośląskim, leżąca w otoczeniu wywierających niezwykłe wrażenie Gór Stołowych.
Szczytno - Mazury
Szczytno nazywane bywa “bramą Mazur”. Z każdej strony otaczają je jeziora i lasy. W samym mieście są dwa jeziora: Domowe Małe i Domowe Duże.
Szklarska Poręba - Karkonosze
Jest miastem malowniczo położonym w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, u podnóża Szrenicy i Wysokiego Kamienia. Szklarska Poręba jest idealnym miejscem dla miłośników sportów zimowych...
Sztabin - Podlasie
Sztabin - wieś nad rzeką Biebrzą. Początki osadnictwa sięgają 1506 roku, kiedy to Fiedko Chreptowicz dostał od Aleksandra Jagielończyka majątek między rzeką Nettą a Biebrzą, w tym bór o nazwie Krasny Bór.
Szydłowo - Dolina Gwdy
Szydłowo jest wsią położoną w północnej Wielkopolsce w powiecie pilskim. Miejscowość leży na trasie Piła – Gorzów Wielkopolski i przy trasie kolejowej Piła – Wałcz.
Tarczyn
Tarczyn, wieś terytorialnie należąca do gminy Wleń w województwie dolnośląskim. Wieś leży w granicach Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, co oznacza, że większość terenu jest pod ochroną.
Tarnów
Tarnów jest niezwykle ciekawym i urokliwym miastem. Zabytkowa zabudowa i świadomość, że żyli tu niegdyś przedstawiciele przeróżnych nacji, czynią Tarnów wyjątkowym miejscem. Na tą wyjątkowość składa się również jego kilkusetletnia historia.
Tomaszów mazowiecki - Mazowsze
Udokumentowane dzieje Tomaszowa Mazowieckiego sięgają późnego średniowiecza, gdy na obszarze dzisiejszej miejscowości powstały cztery osady, z których wytworzyło się obecne miasto. Były to jednak oddzielne, niespójne mi
Toruń
Toruń jest położony nad Wisłą, we wschodniej części Kotliny Toruńskiej, na styku trzech krain historycznych - od południa sąsiaduje z Kujawami, od północy z Ziemią Chełmińską.
Trzcianne - Podlasie
Trzcianne - wieś na Podlasiu położona na obrzeżach Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Tuliszków - Dolina Konińska
Tuliszków jest miastem położonym we wschodniej części województwa wielkopolskiego, siedziba gminy miejsko – wiejskiej w powiecie tureckim.
Tykocin - Podlasie
Tykocin - Miasteczko leżące nad rzeką Narwią w województwie podlaskim.
Tylicz - Beskid Sądecki
W bliskim sąsiedztwie Krynicy (6 km) położona jest wieś Tylicz. Jej historia sięga wieku XIII, kiedy to była osadą królewską.
Tylmanowa - Gorce
Położona w powiecie nowotarskim wieś Tylmanowa liczy już sobie niemal 700 lat. Została bowiem założona w 1336 roku. Leży nad Dunajcem i sąsiaduje z Krościenkiem.
Udziejek - Podlasie
W miejscowości znajduje się drewniany młyn wodny na rzece Szeszupie.
Ustroń - Beskid Śląski
Ustroń to malowniczo położone miasto w dolinie górnej Wisły i jej dopływu Jaszowca, na pograniczu Pogórza Śląskiego i Beskidu Śląskiego, u stóp Czantorii Wielkiej i Równicy.
Ustroń Jaszowiec - Beskid Śląski
Ustroń-Jaszowiec to wczasowo-lecznicza dzielnica Ustronia położona na zboczach góry Równica, w otoczeniu lasów, w dolinie rzeki Jaszowie.
Ustroń-Dobka - Beskid Śląski
Ustroń-Dobka to najdalej wysunięta na południe dzielnica Ustronia. Leży ona w dolinie 6- kilometrowej rzeki Dobka, która swoje źródła ma w okolicy Kubolanki, na zachodnich stokach Trzech Kopców Wiślańskich.
Ustroń-Zawodzie - Beskid Śląski
Ustroń-Zawodzie to wypoczynkowa dzielnica Ustronia i największy kompleks uzdrowiskowy miasta.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.