Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Sokołów Podlaski - Mazowsze
Sokołów Podlaski to niewielkie, liczące zaledwie 20 000 mieszkańców, miasteczko w województwie Mazowieckim, położone niedaleko Siedlec.
Solina - Bieszczady Solina - Bieszczady
Solina to miejscowość letniskowa położona na stoku Płaszy nad Zalewem Solińskim. Największym atutem Soliny jest właśnie jej położenie nad niesamowicie malowniczym Jeziorem Solińskim, które jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w Pols
Sompolno - Kotlina Kolska
Sompolno jest malowniczo położonym miastem w powiecie konińskim w Wielkopolsce. Miasto pełni funkcje administracyjne będąc siedzibą gminy miejsko – wiejskiej.
Sosnówka - Karkonosze
Sosnówka to urokliwa wioska turystyczno-wypoczynkowa na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Podgórza Karkonoszy.
Spalona - Ziemia Kłocka
Spalona to wieś położona w powiecie kłodzkim w gminie Bystrzyca Kłodzka. Spalona jest malowniczo położona w Górach Bystrzyckich przy drodze wojewódzkiej nr 398.
Srebrna Góra - Góry Sowie
Pierwsze wzmianki o miejscowości, jeszcze pod niemiecką nazwą Silberberg, pojawiła się ok 1331 roku w dokumencie sprzedaży ziem, jednak o obszarze, na którym obecnie znajduje się wieś wzmiankowano już w XIII wieku.
Sromowce Niżne - Pieniny
W urzekającej dolinie Dunajca położona jest wieś Sromowce Niżne. Piękne okolice i zaczynające się tu liczne szlaki piesze sprawiają, że miejscowość jest dobrym miejscem do rozpoczęcia przygody z Pieninami.
Sromowce Wyżne - Pieniny
Sromowce Wyżne oprócz niewątpliwie oryginalnej nazwy, wyróżniają się pięknym położeniem w urokliwym zakątku Pienin nad Dunajcem. Dodatkową atrakcję turystyczną tworzy Zbiornik Czorsztyński ubogacający krajobraz.
Stara Kraśnica - Góry Kaczawskie
Stara Kraśnica to duża wieś w powiecie złotoryjskim w gminie Świerzawa. Wieś położona jest w dolinie Rzeki Kaczawa, wzdłuż której ciągną się zabudowania na odległość 3,5 km.
Stary Folwark - Podlasie
Miejscowość nad brzegiem jeziora Wigry. Warte odwiedzenia jest nowe Muzeum Wigier. W Starym Folwarku znajduję się także wieża widokowa na jezioro Wigry i Klasztor Kamedułów w Wigrach.
Stary Sącz - Beskid Sądecki
Stary Sącz jest jednym z najstarszych polskich miast. Prawa miejskie zostały mu nadane w XIII w. Miasto posiada średniowieczną, zabytkową zabudowę rynku. Warto zatrzymać się tu na krócej bądź dłużej...
Stronie Śląskie - Ziemia Kłodzka
Stronie Śląskie to niewielkie miasto położone w województwie dolnośląskim, na Ziemi Kłodzkiej. Przez wiele lat utrzymywało się głównie z Huty Szkła Kryształowego
Suchowola - Podlasie
Małe miasteczko w województwie podlaskim. Jego symbolem jest geometryczny środek Europy.
Supraśl - Podlasie
Supraśl – miasteczko położone nad rzeką Supraśl jedną z najczystszych rzek w Polsce położone na terenie Puszczy Knyszyńskiej.
Suraż - Podlasie
Suraż miasto w dolinie Narwi, na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego.
Suwałki - Podlasie
Suwałki - założone w 1690r przez kamedułów będących na Wigrach. Przez miasto przepływa rzeka Czarna Hańcza.
Swarzewo - Pomorze
Swarzewo - malownicza wiś położona na wysokim klifie Kępy Swarzewskiej na Kaszubach w powiecie puckim. W Swarzewie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza.
Szaflary - Tatry
Szaflary to jedna z najstarszych miejscowości podhalańskich, pamiętająca jeszcze czasy początków kolonizacji Podhala.
Szczawnica - Pieniny
Szczawnica to uzdrowiskowe miasteczko leżące przy granicy ze Słowacją w dolinie Grajcarka - prawego dopływu Dunajca. Graniczy z nią Pieniński Park Narodowy. Miasteczko jest prężnie działającym ośrodkiem turystycznym proponującym różnorodne formy spędzania wolnego czasu.
Szczawnik - Beskid Sądecki
W gminie Muszyna, w powiecie nowosądeckim położona jest pochodząca z 1575 roku wieś Szczawnik. Jest ośrodkiem wypoczynkowo–uzdrowiskowym o długiej historii.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.