Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Rytro - Beskid Sądecki
W Beskidzie Sądeckim, nad rzeką Poprad, u zbiegu interesujących szlaków turystycznych położona jest wieś Rytro.
Rzeczka - Góry Sowie
Rzeczka to wieś położona w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim, przepływa przez nią potok Walimka. Rzeczka leży na szlaku komunikacyjnym Walim – Nowa Ruda.
Sandomierz - Lubelszczyzna
Sandomierz, malownicze miasto w województwie świętokrzyskim, położone nad rzeką Wisłą, nazywane również Miastem Królewskim czy Małym Rzymem.
Sanok - Bieszczady
Sanok jest miastem leżącym w dolinie Sanu na Pogórzu Bukowskim. Udając się w Bieszczady, warto zatrzymać się w Sanoku i poświęcić dłuższą chwilę na zwiedzanie miasta o bardzo starym rodowodzie.
Sarnaki - Mazowsze
Sarnaki to niewielka miejscowość we wschodniej części województwa Mazowieckiego. Są trzy teorie tłumaczące pochodzenie nazwy miejscowości. Pierwsza z nich mówi o obecności dużej liczby saren w okolicznych lasach.
Sędziszowa - Pogórze Kaczawskie
Sędziszowa to wieś w powiecie złotoryjskim w gminie Świerzawa. Zabudowania wsi rozciągają się na około 2 km na wysokości około 260 m n. p. m. Miejscowość położona jest przy trasie z Legnicy do Jeleniej Góry
Sępólno Krajeńskie
Położone jest nad Jeziorem Sępoleńskim, w dolinie rzeki Sępolny (przez mieszkańców zwanej Sępolenką), przy drodze krajowej nr 25, w odległości 64 km na północny zachód od Bydgoszczy.
Sejny
Sejny – miasteczko nad rzeką Marychą (lewym dopływem Czarnej Hańczy). Miasto najbliżej położone granicy litewskiej
Siedlce - Mazowsze
Najstarsze piśmienne informacje o dzisiejszych Siedlcach pochodzą z 1448 roku, kiedy osada była znana pod nazwą Siedlecz. Na przełomie XV i XVI wieku Daniel Siedlecki założył nieopodal nową miejscowość – Nową Siedl
Siemianówka - Podlasie
Siemianówka - wieś położona na Ziemi Narewskiej na obrzeżu Puszczy Białowieskiej.
Siemiany - zdrowy mikroklimat
Wieś położona 20 km od Iławy na brzegu Jeziora Jeziorak. Jest to miejscowość bardzo atrakcyjna turystycznie. Znajduje się tu przystań żeglarska, wiele miejsc noclegowych, wypożyczalnia sprzętu wodnego.
Siemiatycze - Podlasie
Siemiatycze – miasto położone w południowej części województwa podlaskiego z połowy XV wieku.
Siennica - Mazowsze
Nazwa miejscowości Siennica pochodzi najprawdopodobniej od słowa „sienica”, oznaczającego dawniej skład siana, który miał mieścić się na obszarze dzisiejszej wsi już w XV wieku.
Sieraków - Kotlina Gorzowska
Sieraków to miasto w powiecie międzychodzkim nad rzeką Wartą. Malowniczo położone na skraju Puszczy Noteckiej, oddalone o 75 km od stolicy wielkopolski – Poznania.
Skaryszew - Mazowsze
Skaryszew jest niezwykle wiekową miejscowością, a zaświadczają o tym zapiski, pochodzące z 1198 roku. Mówią one o tym, że wieś przekazana została w posiadanie klasztoru Bożogrobców z Miechowa.
Skoczów - Beskid Śląski
Skoczów to miasto położone 12 kilometrów od granicy polsko- czeskiej. Sąsiaduje z Cieszynem, Bielsko-Białą i Ustroniem. Leży nad ujściem rzeki Brennicy do Wisły.
Skoki - Pojezierze Wielkopolskie
Miejscowość w północno-wschodniej Wielkopolsce, należąca do powiatu wągrowieckiego. Fizjograficzne Skoki leżą na Pojezierzu Wielkopolskim, mają bardzo korzystna lokalizację...
Skorzęcin - Wielkopolska
Skorzęcin jest malowniczo położoną wsią w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim. Najbardziej znana miejscowość w gminie Witkowo i najczęściej odwiedzana przez mieszkańców Poznania i Gniezna.
Sokółka - Podlasie
Sokółka - miasteczko powstałe na początku XVI wieku, gdzie istniał tu dwór królowej Bony. Prawa miejskie zostały nadane w 1609r. przez Zygmunta III, a także nadał on nazwę miastu.
Sokolec - Góry Sowie
Sokolec, niegdyś Falkenberg położony w powiecie kłodzkim w gminie Nowa Ruda. Miejscowość prawdopodobnie powstała w XVI wieku, będąc osadą tkaczy – chałupników. Sokolec położony jest między Wzgórzami Wyrębińskimi a Górami Sowimi


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.