Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Polanica-Zdrój - Kotlina Kłodzka
Zwiedzając Ziemię Kłodzką nie sposób ominąć Polanicy Zdroju, która uważana jest za stolicę regionu i jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych.
Poronin
Poronin to niewielka miejscowość, z której roztacza się piękny widok na całe Tatry. Miejscowość sąsiaduje z Zakopanem, co również przyczynia się do jego atrakcyjności.
Powroźnik - Beskid Sądecki
Powroźnik jest wsią położoną w południowej części Beskidu Sądeckiego między Krynicą-Zdrojem i Muszyną. Powstała w XIV wieku. Jest ośrodkiem z tradycją wydobywania wód leczniczych...
Pruszków - Mazowsze
Pruszków, pomimo swojego młodego wieku, posiada kilka obiektów, które powinno się zobaczyć, będąc w tym mieście, położonym zaledwie o około 25 minut jazdy od centrum Warszawy.
Przemęt - Pojezierze Krzywińskie
Przemęt jest wsią w powiecie wolsztyńskim w gminie Przemęt. Malowniczy krajobraz okolic wsi tworzą jeziora przemęckie Małe i Duże. Osada leży na szlaku cysterskim.
Przemyśl - Podkarpacie
Przemyśl jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie miastem. Stanowi o tym jego położenie w najbardziej na wschód wysuniętej części Pogórza Karpackiego, a także ogromna liczba zabytków, które pozostawiły po sobie minione wieki.
Przesieka - Karkonosze
Kilka dużych i nowoczesnych pensjonatów, wiele domów oferujących agroturystykę, piękne krajobrazy, lasy i słoneczne łąki, korzystny mikroklimat, a także liczne trasy narciarskie dla początkujących, to niektóre z wiel
Puck - Pomorze
Puck - miasto powiatowe w województwie pomorskim nad Zatoką Pucką, leżące u ujścia rzeki Płutnicy do zatoki. W Pucku są idealne warunki dla miłośników żeglarstwa windsurfingu i kitesurfingu.
Puńsk - Podlasie
Puńsk – miejscowość na pograniczu z Litwą, zamieszkała w 80% przez Litwinów.
Radków - Góry Stołowe
U północnego podnóża Gór Stołowych, na wysokości 380 m n.p.m. leży niewielkie miasto Radków. Przebiega przez nie droga wiodąca w poprzek Gór Stołowych przez Karłów do Kudowy Zdroju.
Radom - Mazowsze
Znaleziska archeologiczne w okolicach Radomia potwierdzają, że tereny te były zamieszkiwane nawet 8000 lat p.n.e. Nie były to jednak stałe siedliska, a raczej obozy plemion wędrownych...
Radzyń Chełmiński - Kujawy
Miasto położone na Pojezierzu Chełmińskim, nad zanikającym Jeziorem Zamkowym, na południowy-wschód od Grudziądza.
Radzyń Podlaski - Lubelszczyzna
Jeden z najpiękniejszych przykładów architektury baroku w Polsce i można śmiało rzec w Europie stoi niepozornie w Radzyniu Podlaskim, mieście powiatowym w woj. lubelskim, nieco ponad 70 km od Lublina w kierunku Białegostoku.
Rajgród - Podlasie
Rajgród - leży nad Jeziorem Rajgrodzkim. Ślady ludności sięgają około 9000 roku p.n.e. W średniowieczu na wyspie swój gród mieli Jaćwingowie.
Rajsko - Małopolska
Rajsko to wieś leżąca w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim. Położona jest w miejscu, gdzie rzeka Soła uchodzi do Wisły.
Reszel - Warmia
Niewielkie miasto na Warmii, którego historia sięga XIII wieku. Reszel jest tak wiekowym miastem Warmii i Mazur jak Lidzbark Warmiński i Olsztyn. Wszystkim prawa miejskie zostały nadane na przełomie XIII/XIV wieku.
Rozewie - Pomorze
Rozewie – to najbardziej wysunięte na północ miejsce w Polsce. W 1957 roku utworzono krajobrazowy rezerwat ,,Przylądek Rozewski”.
Ruciane-Nida - Mazury
Ruciane-Nida jest niezwykle atrakcyjnie położoną miejscowością turystyczną. Znajduje się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w sercu Puszczy Piskiej, na styku jezior: Nidzkie i Guzianka Wielka.
Rudka - Podlasie
Rudka - miejscowość na południu województwa podlaskiego oddalona 7 km od Brańska. W Rudce znajduję się zabytkowy pałac Ossolińskich z 1763.
Ryn - Mazury
Ryn jest niewielkim miasteczkiem malowniczo położonym nad dwoma jeziorami: Ryńskim i Ołów. Jeziora połączone są ze sobą podziemnym kanałem wybudowanym przez Krzyżaków. Ci sami wybudowali tu zamek obronny w XIV wieku.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.