Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Żegiestów - Beskid Sądecki
Żegiestów jest wsią uzdrowiskową położoną nad Popradem na wysokości 486 m n.p.m. Dzięki dostępowi do leczniczych wód, przepięknym krajobrazom Beskidu Sądeckiego.


Olsztyn - największe miasto Warmii i Mazur
Olsztyn jest stolicą i największym miastem Warmii i Mazur. Położony wśród jezior i lasów jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie miastem. Przez Olsztyn przepływają trzy rzeki: Łyna, Wadąg i Kortówka, a...
Olsztynek - Warmia
Miasto słynie przede wszystkim z Muzeum Budownictwa Ludowego, które jest najstarszym skansenem w Polsce. Na jego terenie znajdują się zabudowania sprowadzone z różnych zakątków Prus Wschodnich.
Olszyna - Sudety
Olszyna jest jedną z najstarszych miejscowości Dolnego Śląska, położona na północ od zbiorników Jeziora Złotnickiego i Leśniańskiego...
Ożarów Mazowiecki - Mazowsze
Pierwsze ślady świadczące o bytności człowieka na obszarze dzisiejszego Ożarowa Mazowieckiego pochodzą już z IX wieku p.n.e. W późniejszych okresach decydowano się osiedlać w tych okolicach...
Opalenica czyli pałace, nietoperze, rzeźnicy i Euro 2012
Opalenica, niemal 10-tysięczne miasto, w powiecie nowotomyskim (woj. wielkopolskie), do zaoferowania ma kilka perełek turystycznych, które warto zobaczyć.
Ostróda - miasto na Zachodnich Mazurach
Ostróda to największe miasto Zachodnich Mazur o niesamowicie atrakcyjnym położeniu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się pięć jezior. Największe z nich to Jezioro Drwęckie.
Ostrowo - Pomorze
Ostrowo - maleńka miejscowość nad morzem sąsiadująca z Jastrzębią Górą. Miejscowość położona nad rzeką Czarna Wda, która równolegle płynie z brzegiem morza.
Otwock - Mazowsze
Otwock, położony zaledwie kilka kilometrów na południowy-wschód od granic Warszawy jest bardzo młodym miastem. Jego historia rozpoczęła się bowiem dopiero w II połowie XIX wieku.
Owiesno - Góry Sowie
Owiesno to długa wieś łańcuchowa położona w województwie dolnośląskim. Jednak obecna nazwa dopiero zaczęła funkcjonować po roku 1945. Przez wieki przybierała różne nazwy.
Pakość - Kujawy
Położona na skraju Pojezierza Gnieźnieńskiego, nad Notecią, między jez. Pakoskim i jez. Mielno, na zachód od Inowrocławia, na granicy Pałuk i Kujaw. Przez Pakość biegnie turystyczny Szlak Piastowski.
Pakosław - Kotlina Milicka
Pakosław jest to wieś położona w powiecie rawickim, na południu województwa wielkopolskiego, siedziba gminy Pakosław. Wieś ekologiczna z czystym powietrzem, otoczona lasami.
Piaseczno - Mazowsze
Historia Piaseczna sięga XIII wieku, kiedy na piaszczystych glebach przy rzece Jeziorce założono osadę, nazwaną Piasecznem. Nazwa wzięła się oczywiście od gruntu, na jakim ulokowano miejscowość.
Piątnica - Podlasie
Piątnica - Warte zwiedzenia są forty obronne w Piątnicy z 1900 roku.
Piechowice - Karkonosze
Niewielkie, zaledwie siedmiotysięczne, ukwiecone i czyste miasteczko, malowniczo położone u podnóży Karkonoszy. Piechowice są idealną bazą wypadową do pobliskiej Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry oraz Karpacza.
Pielgrzymka - Pogórze Kaczowskie
Pielgrzymka jest wsią położoną na Pogórzu Kaczawskim w Kotlinie Proposzczowskiej. Administracyjnie wieś leży w granicach województwa dolnośląskiego. Przez miejscowość przepływa rzeka Skora.
Pieszyce - Góry Sowie
Pieszyce są gminą miejską położoną w powiecie dzierżoniowskim u podnóża Gór Sowich. Historia miasta jest bardzo burzliwa, zresztą podobnie jak dzieje całego Dolnego Śląska.
Pietrzykowice - Beskid Śląski
Pietrzykowice to wieś położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim. Miejscowość malowniczo wplata się w doliny potoków Żarnówka i Kalna w Kotlinie Żywieckiej.
Pilica - Jura Krakowsko-Częstochowska
Pilica jest miastem o starym rodowodzie. Założycielami miasta w II poł. XIV w. byli przedstawiciele rodu Toporczyków, którzy potem zmienili swe nazwisko na Pileccy. Rodowód miasta jest jednak jeszcze starszy. Już w I poł. XIII w. na wzgórzu w pobliżu obecnego miasta istniała osada o nazwie Pilcza.
Piwniczna-Zdrój - Beskid Sądecki
Piwniczna Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa w Beskidzie Sądeckim położona na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego przy granicy ze Słowacją. Górują nad nią pasma Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej.
Polańczyk - Bieszczady
Polańczyk Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa położona na obrzeżu Jeziora Solińskiego i Jeziora Myczkowskiego. Miejscowość znajduje się na półwyspie wcinającym się w wody zalewu solińskiego – największego sztucznego zbiornika w Polsce.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.