Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Komorowice - Beskid Śląski
Komorowice to obecnie najdalej wysunięta na północ część Bielska-Białej, leżąca po obu brzegach rzeki Białki. Komorowice Krakowskie stanowią prawobrzeżną część miasta


Brańsk - Podlasie
Brańsk - ponad 500 letnie miasteczko leżące nad rzeką Nurzec w południowo zachodniej części województwa podlaskiego.
Brańszczyk - Mazowsze
Brańszczyk to gminna miejscowość, położona około 60 kilometrów na północny-wschód od Warszawy i 12 kilometrów od Wyszkowa. Historia osady godna jest pozazdroszczenia, gdyż liczy aż 800 lat.
Brenna - Beskid Śląski
Brenna to miejscowość rozciągająca się wzdłuż rzeki Brenny. Położona jest w północnej części Śląska Cieszyńskiego.
Brodnica - Wielkopolska
Brodnica jest małą wsią położoną w województwie wielkopolskim, oddalona około 10 km na północny zachód od Śremu. Wieś jest siedzibą gminy wiejskiej Brodnica.
Brok - Mazowsze
Brok to niewielkie miasteczko, przypominające swoim charakterem rozbudowaną wieś. Położony jest na prawym brzegu Bugu, pomiędzy Wyszkowem a Małkinią.
Buczkowice - Beskid Śląski
Buczkowice to niewielka miejscowość położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim. Do 1991 roku należała do gminy Szczyrk, obecnie zaś jest siedzibą gminy Buczkowice.
Budziszewko - Wielkopolska
Budziszewko jest wsią położoną w województwie wielkopolskim w gminie Rogoźno. Wieś ma zwartą zabudowę mieszkalną. Na zachodnim skraju wsi znajduje się Jezioro Budziszewskie...
Bukowiec - Sudety
BUKOWIEC to zaciszna, niewielka wieś położona 8 km od Karpacza, usytuowana na pograniczu Karkonoszy i Rudaw Janowickich.
Bukowina Tatrzańska - Tatry
Bukowina Tatrzańska słynie przede wszystkim ze znakomitych warunków narciarskich oraz najwspanialszych widoków na Tatry Wysokie i Bielskie. Jest dużym ośrodkiem kultury ludowej z atrakcyjnymi imprezami.
Bychowo - Pomorze
Miejscowość położona na Pobrzeżu Słowińskim w zachodniej części Jeziora Żarnowieckiego. W miejscowości znajduję się pałac z XIX wieku.
Bydgoszcz - Kujawy
Miasto położone nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. Warto zwiedzić: gotycki kościół farny, śś. Marcina i Mikołaja, zbudowany w XV wieku. Katedra jest sanktuarium maryjnym, z barokowym ołtarzem.
Bystrzyca Kłodzka - Sudety
Bystrzyca Kłodzka to miasto w województwie dolnośląskim, na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej, słynące z wyjątkowego położenia i unikatowych zabytków.
Chałupy - na Półwyspie Helskim
Chałupy - maleńka miejscowość położona na Półwyspie Helskim na terenie gminy Władysławowo.
Chłapowo i Wawóz Chłapowski - Pomorze
Chłapowo - to nieduża wieś rybacka, położona na wysokim klifie koło Władysławowa. Największą atrakcją jest Wąwóz Chłapowski, zwany przez Kaszubów "Rudnikiem".
Chochołów – żywy skansen - Tatry
Wielbicieli architektury góralskiej czeka nie lada gratka w Chochołowie. Wieś ta, licząca ok. 1000 mieszkańców, oddalona o niespełna 20 km od Zakopanego, utrzymała swą zabudowę od niemal 200 lat – tyle liczą najstarsze domy.
Choroszcz - Podlasie
Choroszcz – w mieście położona jest letnia rezydencja Branickich.
Chynowie - Pomorze
Chynowie - miejscowość założona przez Krzyżaków, około 1383 roku. W miejscowości znajduje się pałac z XVIII wieku.
Ciechanowiec - Podlasie
Ciechanowiec – niewielkie miasteczko na podlasiu na trasie od Warszawy do Białowieży, w Obszarze Chronionego Krajobrazu „Dolina Bugu i Nurca". Historia powstania miasta sięga XIII wieku.
Ciechocinek-Kujawy
Ciechocinek usytuowany jest na tzw. Białych Kujawach, pośrodku Niziny Ciechocińskiej, będącej częścią Kotliny Toruńsko-Bydgoskiej, w dolinie lewobrzeżnej Wisły, między Toruniem a Włocławkiem, ok. 40 m n.p.m.
Cieszyn - Beskid Śląski
Cieszyn to miejscowość położona w województwie śląskim nad malowniczą rzeką Olzą. Graniczy z Republiką Czeską.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.