Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Miejscowości

Najnowsze artykuły z działu - Miejscowości :

Artykuł na dziś:
Żegiestów - Beskid Sądecki
Żegiestów jest wsią uzdrowiskową położoną nad Popradem na wysokości 486 m n.p.m. Dzięki dostępowi do leczniczych wód, przepięknym krajobrazom Beskidu Sądeckiego.


Andrzejówka - Beskid Sądecki
Andrzejówka jest położoną w powiecie nowosądeckim, w gminie Muszyna wsią pochodzącą już z 1352 roku. Wyróżnia się bogatą historią, cennymi zabytkami i bogatymi w minerały szczawami wód.
Augustów - Podlasie
Augustów – turystyczne miasto położone pośród lasów i jezior na terenie Zielonych Płuc Polski. Miasto założone przez Zygmunta Augusta w 1557 roku.
Bakałarzewo - Podlasie
Bakałarzewo-wieś gminna położona w obrębie pojezierza zachodnio-suwalskiego nad rzeką Rospudą. Dawne miasto...
Baligród - Bieszczady
Dziś wieś, niegdyś miasteczko, leżące w Bieszczadach w dolinie rzeki Hoczewki. Baligród leży na głównym komunikacyjnym szlaku Bieszczad – wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej.
Barczewo - Warmia
Barczewo jest miastem u długiej kilkusetletniej tradycji. Prawa miejskie otrzymało w 1346 roku. Leży ok. 12 km od Olsztyna, na trasie do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
Bardo - Sudety
Bardo Śląskie to malowniczo położone miasteczko nad Nysą Kłodzką, w Górach Bardzkich. Historia miasta sięga czasów Bolesława Chrobrego, który zbudował tu zamek, mający bronić Śląsk przed wrogami.
Bartoszyce - osobliwa mieszanka kulturowa
Bartoszyce leżą w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, zaledwie 17 km. od granicy z obwodem kaliningradzkim. Począwszy od XIII wieku wielokrotnie zmieniały przynależność państwową...
Batorz - Lubelszczyzna
W powiecie janowskim, w województwie lubelskim położona jest wieś Batorz słynąca z chętnie odwiedzanego przez turystów ośrodka narciarskiego i pięknej przyrody tworzonej przez zalesione wzgórza ją otaczające.
Biała Podlaska - Podlasie Południowe
Biała Podlaska stanowi siedzibę najbardziej wysuniętego na północ powiatu woj. lubelskiego. Bogactwo kulturowe mniejszości etnicznych i religijnych, a także czarujące piękno natury, zasługa m. in. wijącej się rzeki Bug [...]
Białka Tatrzańska - Tatry
Białka Tatrzańska to góralska wieś położona w pozatatrzańskiej części Doliny Białki, pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem.
Białogóra - Pomorze
Białogóra - Białogóra to przepiękna miejscowość nad morzem w Nadmorskim Parku Krajobrazowym pomiędzy Karwią a Łebą.
Białystok - Podlasie
Białystok – stolica województwa podlaskiego, największe miasto w części północno-wschodniej.
Biedrzychowice - Sudety
Biedrzychowice to wieś położona w województwie dolnośląskim, w gminie Olszyna, na trasie Jelenia Góra – Zgorzelec. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z XIII wieku...
Bielawa - Sudety
Podążając szlakami Gór Sowich trzeba wstąpić do miasta położonego wzdłuż malowniczego potoku Bielawica. Miastem tym jest Bielawa, którego nazwa pochodzi od słowiańskiego słowa biela, bila w tłumaczeniu: biał
Bielsk Podlaski - Podlasie
Bielsk Podlaski - miasto położone na tzw. Wysoczyźnie Bielskiej położone mad rzeką Białą, położone w południowej części województwa podlaskiego.
Bielsko-Biała - Beskid Śląski
Bielsko-Biała to miasto leżące w województwie śląskim, nad rzeką Białą, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Miejscowość ta jest stolicą powiatu bielskiego, ale dla podróżników ważniejszy...
Błonie - Mazowsze
Błonie jest jedną z najstarszych stałych osad ludzkich na obszarze Mazowsza. Pierwsze pisemne wzmianki o tej miejscowości pochodzą z XI wieku, natomiast już XII wieku Błonie były dużą i ważną w regionie miejscowości
Bochotnica - Lubelszczyzna
W województwie lubelskim, między Kazimierzem Dolnym a Puławami położona jest wieś Bochotnica. Słynie z wielu atrakcji turystycznych, z którym najciekawszym jest zamek ulokowany nad Bystrą, będącą dopływem Wisły.
Borek Wielkopolski
Borek Wielkopolski jest niewielkim miasteczkiem położonym w południowej części Niziny Wielkopolskiej w powiecie gostyńskim. Miejscowość otoczona lasem, ale nie ma tu ani jednego jeziora.
Borowice - Sudety
Borowice to podgórska, wczasowa wieś położona w Dolinie Pięciu Potoków – Granicznika, Borówki, Modrzyka, Jodłówki i Jeleniego Potoku.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.