Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Atrakcje w Polsce - warto zobaczyć

Najnowsze artykuły z działu - Atrakcje w Polsce - warto zobaczyć:

Artykuł na dziś:
Lubachów - Góry Sowie
Malownicza wieś położona w Dolinie Rzeki Bystrzycy, granicząca z Bystrzycą Górna i Zagórzem Śląskim. Pierwotna, niemiecka nazwa Lubachów czyli Breytenhayn oznaczała – szeroki, długi, gaj.


Krzyż na Giewoncie - Tatry
Żelazny 15-metrowy krzyż stanął na Wielkim Giewoncie (1894 m n.p.m.) w 1901 r. Jego pomysłodawcą był proboszcz Zakopanego ksiądz Kazimierz Kaszelewski.
Lenin w Poroninie - Tatry
Poronin jest obecnie urokliwą wsią w powiecie tatrzańskim, położoną 7 km od Zakopanego. Wyrastająca u stóp miasteczka Galicowa Garpa i wyciągi narciarskie przyciągają licznie turystów.
Małanka – czyli sylwester na nutę wschodnią
Uroczyste zakończeni starego roku i powitanie nowego nie wyobrażamy sobie obchodzić w innym terminie niż noc z 31 grudnia na 1 stycznia.
Morskie Oko – Tatry
Morskie Oko to chyba najpopularniejszy cel wędrówek turystów przyjeżdżających w Tatry. W sezonie szlak prowadzący do jeziora przemierzają tłumy, które potem oblegają wybrzeże przy schronisku.
Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju
Nikifor Krynicki był malarzem samoukiem. Urodził się w Krynicy w 1895 r., zmarł w Foluszu w 1968 r. Jest zaliczany do najlepszych malarzy prymitywistów na świecie.
Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie
Skansen powstał w 1968 r. Zostały w nim zgromadzone zabytkowe obiekty architektury drewnianej, typowe dla regionu zachodniej Małopolski. Jest ich tu łącznie 23. Nad skansenem góruje wzgórze Lipowiec, na którym znajdują się ruiny zamku o tej samej nazwie.
Ogrodzieniec – zamek w Podzamczu Ogrodzieniec – zamek w Podzamczu
Zamek Ogrodzieniecki znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jest jednym z licznych średniowiecznych zamków, nazywanych “orle gniazda”, znajdujących się na skalistych wzgórzach jury. W większości są to tajemnicze ruiny, które zostały po imponujących niegdyś zamkach.
Ojcowski Park Narodowy
Ojcowski Park Narodowy utworzono w 1956 r. Jest to najmniejszy park spośród wszystkich znajdujących się na terenie Polski.
Pałac w Pilicy
Znajdujący się w Pilicy pałac został wzniesiony w 1610 r. przez kasztelana oświęcimskiego, Wojciecha Padniewskiego. 40 lat później dobudowano bastionowe fortyfikacje i otoczono pałac fosą.
Pieniński Park Narodowy
Pieniński Park Narodowy został utworzony w 1932 r. Obejmuje obszar Pienin Właściwych: Pieniny Czorsztyńskie, Masyw Trzech Koron, Przełom Dunajca i Pieninki.
Pierwsza Polska Fabryka Motocykli w Opalenicy
Z pewnością niewielu turystom Opalenica, położona ok. 20 km od Nowego Tomyśla w województwie wielkopolskim, kojarzy się z przemysłem motoryzacyjnym, ale już coraz więcej znawców przedmiotu oraz fanów motocykli odwiedza tę miejscowość...
Sanktuarium klauzurowe św. Anny – ALEKSANDRÓWKA
Sanktuarium stoi w miejscu, w którym w XIV w. objawiła się św. Anna. Jej figura wystawiona po tym objawieniu zasłynęła wieloma cudami.
Sądecki Park Etnograficzny
Skansen znajduje się w Nowym Sączu. Jest malowniczo położony na wzgórzu. Na obszarze parku zajmującym 20 hektarów, zgromadzono 75 obiektów prezentujących architekturę grup zamieszkujących niegdyś te tereny: Lachów Sądeckich, Pogórzan, Górali Sądeckich, Łemków, Żydów i Cyganów Karpackich.
Tatrzański Park Narodowy Tatrzański Park Narodowy
Ten, należący do największych na terenie Polski, Park Narodowy został utworzony w 1955 r. Jego powierzchnia wynosi 21 164 ha.
Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem
Pomysł założenia teatru w Zakopanem zrodził się w głowach studentów krakowskiej PWST. Instytucja zaczęła działać w setną rocznicę urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza - 24 lutego 1985 r. Wystawiono wówczas pierwszą sztukę o tytule „Autoparodia” na podstawie tekstów Witkacego.
Tradycyjna kuchnia Suwalszczyzny - prawdziwie smaczne jadło Tradycyjna kuchnia Suwalszczyzny - prawdziwie smaczne jadło
Podczas wizyty na Suwalszczyźnie należy koniecznie spróbować specjałów regionalnej kuchni, których nie odnajdzie się w menu w innych częściach Polski. Kartacze, babka ziemniaczana czy sękacz to potrawy proste, których skład bazuje na czterech produktach: ziemniaku, mięsie, mące i jajkach.
Wąwozy w Kwaczale
Kwaczała to wieś na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, znajdująca się 30 km od Krakowa. Największą atrakcją miejscowości są wąwozy wyżłobione w arkozie kwaczalskiej, która jest odmianą piaskowca.
Wielka Krokiew w Zakopanem
Otwarcie skoczni miało miejsce w marcu 1925 r. Wybudowano ją według projektu Karola Stryjeńskiego na skalnym zboczu góry Krokiew (1378 m n.p.m.). W konkursie podczas otwarcia obiektu wygrał Stanisław Gąsienica-Sieczka, który osiągnął odległość 36 metrów. Dziś ten wynik jest dla nas śmieszny, ale w tamtych czasach był dużym osiągnięciem.
Wielka Sowa - Góry Sowie
Od północy Kotlinę Kłodzką ograniczają Góry Sowie, zbudowane z prekambryjskich gnejsów. Główny grzbiet gór stanowi wyniosłe pasmo, które ciągnie się na długości 26 km od doliny Bystrzycy do Przełęczy Srebrnej.
Wieża w Ryczowie
Wieża znajdowała się na samotnej, trudno dostępnej skale. Uważa się, że została wybudowana z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Do dziś zachowały się jedynie resztki murów dochodzące do 1,5 metra wysokości. Prawdopodobnie była to wieża obronna typu mieszkalnego, do której można się było dostać przez zwodzony most, który przerzucano nad fosą otaczającą wieżę.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.