Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Lista artykułów - Atrakcje w Polsce - warto zobaczyć

Najnowsze artykuły z działu - Atrakcje w Polsce - warto zobaczyć:

Artykuł na dziś:
Żegiestów - Beskid Sądecki
Żegiestów jest wsią uzdrowiskową położoną nad Popradem na wysokości 486 m n.p.m. Dzięki dostępowi do leczniczych wód, przepięknym krajobrazom Beskidu Sądeckiego.


ALWERNIA – sanktuarium Jezusa Miłosiernego
Kościół wraz z klasztorem pw. Stygmatów św. Franciszkana z Asyżu został wybudowany w 1616 r. Ufundował go kasztelan wojnicki, Krzysztof Koryciński. Nazwa Alwernia jest nawiązaniem do góry La Verna w Toskanii i znajdującego się na niej sanktuarium, które upamiętnia łaskę otrzymania stygmatów przez św. Franciszka.
Beskid Niski
Beskid Niski to świetne miejsce dla miłośników turystyki i sportu. Każdy amator pieszych wędrówek, kolarstwa górskiego czy nart będzie zachwycony możliwościami jakie oferuje ten urokliwy skrawek Polski.
Błonia Krakowskie
Słynne Błonia Krakowskie to rozległa łąka, oddalona zaledwie o kilkanaście minut spacerem od Rynku Głównego.
Dolina Chochołowska – Tatry
Kolejny bardzo popularny cel wędrówek turystów odwiedzających Tatry. Dolina Chochołowska jest najdłuższą z dolin znajdujących się w polskich Tatrach Zachodnich. Wiedzie przez nią drogą – do połowy asfaltowa, później szutrowa.
Dolina Kościeliska – Tatry
Dolina Kościeliska jest niezwykle popularnym celem wędrówek wśród turystów. Co prawda nie roztaczają się z niej panoramiczne widoki, ale otaczające ją szczyty z urwistymi graniami nadają jej niepowtarzalnego uroku.
Dolina Pięciu Stawów – Tatry
Dolina Pięciu Stawów znajduje się na wysokości powyżej 1665 m n.p.m. Jej nazwa, jak łatwo się domyślić, wzięła się od znajdujących się na jej terenie stawów.
Drewniany kościół pw. Trójcy Świętej w Łopusznej
Jest to ponad 500-letni drewniany kościół znajdujący się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
Dunajec – spływ tratwami - Pieniny
Dunajec ma swój początek w okolicach Nowego Targu, gdzie łączą się ze sobą wody Białego i Czarnego Dunajca. Rzeka płynie przez Pieniny, Beskid Sądecki, Kotlinę Sądecką, Pogórze Rożnowskie i Nizinę Nadwiślańską. Uchodzi do Wisły w okolicach Opatowca.
Góra BIRÓW - Jura Krakowsko-Częstochowska
Góra Birów ma wysokość 460 m n.p.m. i wznosi się nad Doliną Krztyni. Znajduje się 2 kilometry od znanego Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu.
Hala Gąsienicowa – Tatry
Hala Gąsienicowa jest bardzo popularnym miejscem wśród turystów. Opodal tej wysokogórskiej łąki znajdującej się na wysokości 1500 m n.p.m. przebiega wiele szlaków turystycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.
Imprezy cykliczne w Krakowie
Kraków szczyci się wieloma, bardzo znanymi imprezami cyklicznymi, rozsławionymi na całą Polskę. Organizowane są one praktycznie przez cały rok, co świadczy o bogatym życiu kulturowym miasta.
Jak upiec wiejski chleb? Warsztaty na Suwalszczyźnie Jak upiec wiejski chleb? Warsztaty na Suwalszczyźnie
Złocisty pachnący chleb z chrupiąca skórką był od najdawniejszych czasów chlubą polskiej kuchni. Jak kiedyś pieczono chleb? - każdy może się sam przekonać biorąc udział w warsztatach wypieku chleba
Jaskinia Ciemna - Ojcowski Park Narodowy
Do jaskini wiedzie szlak zielony. Jaskinia o długości 230 metrów znajduje się nad Prądnikiem, w Górze Koronnej. Znaleziono na niej jedne z najstarszych w Polsce ślady bytności człowieka neandertalskiego pochodzące sprzed 120-115 tysięcy lat p.n.e.
Jaskinia Grota Łokietka - Jura Krakowsko-Częstochowska
Według legendy jaskinia była miejscem schronienia Władysława Łokietka podczas jego walk o tron krakowski z Wacławem II.
Karkonoski Park Narodowy Karkonoski Park Narodowy
Karkonosze są najwyższym pasmem górskim w Sudetach. Znane jako Góry Śnieżne lub Olbrzymie noszą w sobie tajemniczość minionych dziejów owianych mnóstwem legend i opowieści. Dziś obszar ten jest objęty enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego.
Karkonosze-najwyższe pasmo górskie Sudetów
Karkonosze są najwyższym i największym pasmem górskim w Sudetach. Jest to pasmo, którego głównym grzbietem biegnie granica dzieląca je pomiędzy Polskę i Czechy.
Katedra Wawelska w Krakowie
Pierwsza katedra, znajdująca się w miejscu obecnej, powstała w początkach XI wieku, po ustanowieniu w Krakowie biskupstwa.
Kolej linowa na Kasprowy Wierch
Kolej linowa na Kasprowy Wierch została wybudowana w rekordowym tempie. Prace rozpoczęły się 1 sierpnia 1935 r., a zakończyły 29 lutego 1936 r. Na trasę kolejki składają się 2 niezależne od siebie odcinki: Kuźnice - Myślenickie Turnie i Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch.
Kolonia kolejowa w Nowym Sączu
Kolonia kolejowa, czyli osiedle dla robotników pracujących przy naprawie taboru kolejowego, powstało w Nowym Sączu latach 1891-1917. W połowie XIX wieku poprowadzono tędy linię kolejową. Władze austriackie postanowiły, że w tym miejscu będą się znajdowały warsztaty, w których naprawiać się będzie pociągi.
Kościół Mariacki - Kraków
Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, szerzej znany jako Mariacki, jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zabytków nie tylko Krakowa, ale całej Polski.


Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.