Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Imprezy » X Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz Bez…”

X Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz Bez…”

Impreza ma już swoją dziesięcioletnią historię. Po stronie polskiej pierwotnie były to Mikołajki Jazzowe, które po raz pierwszy miały miejsce w Przemyślu w 1982 r. Następnie w 2000 r. po raz pierwszy spotkali się wykonawcy z Przemyśla i Lwowa na wspólnych prezentacjach. Od tego czasu rozrósł się kształt festiwalu, który nabrał formy międzynarodowej i odbywa się równolegle w kilku miastach. Z roku na rok Festiwal podnosi swój poziom i stał się uznanym międzynarodowym zjawiskiem muzycznym. Muzycy prezentują różne style i nowatorskie konwencje, a transgraniczny charakter festiwalu zachęca coraz więcej miast do uczestnictwa w projekcie.

W tym roku w dniach od 2 do 12 grudnia 26 zespołów z łączną liczbą 130 muzyków z 11 państw będzie występować w 13 miastach w Polsce i na Ukrainie: Przemyślu, Lublinie, Sękowej, Sanoku, Nowicy, Lwowie, Charkowie, Sewastopolu, Tarnopolu, Łucku, Iwano-Frankowsku, Równem, Użgorodzie.

Przemyska odsłona Festiwalu będzie odbywała się w dniach 2 – 5 grudnia 2010 r. w Klubie „Piwnice” CK. Na początek tradycyjnie serwowani są młodzi artyści na „Junior Jazz Bez”. Natomiast maraton jazzowy, zwyczajem zaczerpniętym jeszcze z czasów Mikołajek Jazzowych, kończy „jam session”, gdzie każdy wykonawca może spróbować swoich sił w występie z mistrzami.

W dniach 3 – 6 grudnia 2010 r. w ramach Festiwalu występy muzyków jazzowych odbędą się w Lublinie. Miasto to już trzeci raz gości muzyków jazzowych w ramach Festiwalu.

W Sanoku muzycy będą gościć w dniach 10 – 12 grudnia 2010 r. W Sękowej koncert odbędzie się 10 grudnia 2010 r. Nowica gościć będzie festiwalowych wykonawców 11 grudnia 2010 r. Pozostałe koncerty odbędą się po stronie ukraińskiej. Wystarczy wspomnieć, że w samym Lwowie podczas trwania 11-dniowego Festiwalu odbędzie się 18 koncertów.


Beata

Zobacz noclegi w okolicy:

Noclegi Mikołajki
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.