Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

Domki wypoczynkowe SUCHY RÓG - noclegi, Mikołajki, Mazury

Domki letniskowe  Mazury - Kraina Tysiąca Jezior

11-730 Mikołajki, Suchy Róg

Telefon  (87)-421-66-16, 500-101-194
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaPolska.pl
Kontakt e-mail  iwona_malinowska@tlen.pl

CHARAKTERYSTYKA:
domki letniskowe Suchy Róg, noclegi Mikołajki, noclegi na Mazurach, pokoje gościnne Mikołajki, domki letniskowe jezioro Śniardwy, noclegi nad jeziorem Śniardwy, domki letniskowe okolica Mikołajek, domki letniskowe na Mazurach, kwatery prywatne jezioro Śniardwy, agroturystyka Mazury
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plaża Telewizja

Daj nam plusa

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
rozpoczęcie doby od godz. 14.00, zakończenie do godz. 12.00
przedpłata 30%
cena wynajmu nie uwzględnia opłaty klimatycznej
cisza nocna w godz. 23.00 do 6.00 (w tym czasie można przebywać na działce, palić ognisko, urządzać grilla, jednak zachowaniem swoim nie można zakłócać wypoczynku sąsiadom)

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Domki Wypoczynkowe „ Suchy Róg” - tutaj najlepiej odpoczniesz od cywilizacji. Wrócisz do domy jak nowo narodzony.

Suchy Róg położony jest na wąskim przesmyku lądu między jeziorami Śniardwy i Tuchlin, 16 km od Orzysza oraz ok. 20 km od Mikołajek. Jest to idealne miejsce, dla osób pragnących odpocząć od zgiełku miasta. Gościom możemy obiecać wspaniałe widoki, ciszę i pełny kontakt z naturą. Stąd polnymi drogami, spacerem lub na rowerze, dotrzecie do urokliwych zakątków przyrody, a samochodem do niezwykłych miejscowości.

Do Państwa dyspozycji pozostają:

Trzy domki letniskowe 4-osobowe, które posiadają:

 • pokój 2-osobowy z aneksem kuchennym
 • sypialnię 2-osobową
 • łazienkę z natryskiem
 • pełne wyposażenie w kuchni: kuchenka gazowa, garnki, talerze, sztućce, szklanki, lodówka
 • zadaszony taras

Jeden domek letniskowy piętrowy 7- o osobowy, który posiada:

PARTER

 • kuchnię z wyposażeniem: kuchenka gazowa, garnki, talerze, sztućce, szklanki, lodówka
 • łazienkę z natryskiem
 • salonik z sypialnią dla 3 osób

PIĘTRO

 • dwie sypialnie 2-osobowe

PONADTO

 • zadaszony taras

Goście mają do dyspozycji w cenie pobytu: 2 kajaki, 2 rowery wodne, 3 rowery tradycyjne, łódkę na wiosła.

Istnieje również możliwość wypożyczenia łodzi motorowej za dodatkową odpłatnością. Świetne warunki do wędkowania i windsurfingu.

Na terenie znajduje się:

 • miejsce do wypoczynku i grillowania
 • miejsce na ognisko
 • miejsce do gry w siatkówkę

Dodatkowe informacje:

Działka położona jest 50 m od jeziora Śniardwy. Obok znajduje się miejscowa plaża. Brzeg jeziora jest płytki i bezpieczny. Do wody należy używać buty gumowe lub klapki ze względu na muszle i kamyki.

W Suchym Rogu jest sklep spożywczo-przemysłowy.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Świat, w którym żyjemy, narzuca nam szybkie tempo, zmuszając do wielu aktywności. W biegu tym gubimy siebie, tracąc uważność na swoje uczucia i na to, co wydarzy się tu i teraz. Na dodatek, badania pokazują, że my, Polacy, nie umiemy wypoczywać. Na urlop zabieramy ze sobą telefon służbowy, laptop, żyjemy nadal w zgiełku i chaosie. Tylko 13% Polaków wróci po urlopie w dobrym nastroju, będą zrelaksowani i wypoczęci. Nasz organizm potrzebuje spowolnienia, przestawienia na inny tryb działania.

U nas, zapomnicie Państwo o codziennych sprawach.

Gościom proponujemy:

Wypoczynek aktywny
 • wyprawy kajakowe lub łodzią, które zapewnią: bliski kontakt z przyrodą (wystarczy na chwilę stanąć przy trzcinie, a zobaczycie żywą przyrodę), widoki pozostające na długo w pamięci
 • ekscytujące wyprawy wzdłuż jeziora ( jezioro jest płytkie, widać dno, wodorosty, żerujące ryby, kamienie)
 • opalanie w trzcinie
 • uprawianie Nordic Walkingu
 • spacerowanie
 • granie w piłkę na lądzie i na wodzie
 • wycieczki na rowerach tradycyjnych
 • relaks na rowerach wodnych
 • kąpiel i pływanie w jeziorze
 • łowienie ryb,
Jest to też miejsce, gdzie można: poczytać książkę, wypić kawę na pomoście lub tarasie, spędzić czas z rodziną, zjeść wspólnie przygotowany posiłek, zagrać w karty lub skrable, zapomnieć o pośpiechu. Wieczory i noce spędzić na dobrej zabawie przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Niezwykła atmosfera sprawia, że czujemy się odprężeni. Działka nasza świetnie służy do:
 • zorganizowania zjazdu rodzinnego – spotkanie z rodzinami rodzeństwa, rodzicami,
 • wspólnych zabaw dzieci
 • spędzenia czasu z własną rodziną
 • wspólnego wyjazdu za miasto z przyjaciółmi
 • zorganizowania spotkania po latach z przyjaciółmi

» ATRAKCJE «

Jezioro Śniardwy nazywane często „mazurskim morzem”. Największe polskie jezioro ma ponad 11 tys. ha powierzchni. Śniardwy powstały w rozległym zagłębieniu moreny dennej, co sprawia, że są bardzo płytkie. Na rozległej tafli wodnej powstają często prawdziwe morskie fale. Od setek lat pracujący na Śniardwach rybacy byli przekonani, że wszelkie utrudnienia, jakie spotykają ich podczas połowów, są efektem działania mocy nieczystych. Jako ich siedzibę wskazywano Czarci Ostrów- niewielką, porośniętą sosnami wyspę w południowej części jeziora. Starzy Mazurzy opowiadają o Trojanie, rybaku, który wybrał się na połów w okolicy Czarciego Ostrowia i został zaatakowany przez czarną łapę z olbrzymimi pazurami. Trojan nie przeląkł się jednak diabła, przeciwnie- postanowił zdobyć skarb, który, jak opowiadano , czart przechowywał na wyspie. Przez nikogo nie niepokojony przybił do brzegów Czarciego Ostrowia, odnalazł diabelską siedzibę, a wniej skrzynie pełne klejnotów. Czarty nie miały jednak zamiaru oddać swych bogactw bez walki- nagle śmiałka zaatakował olbrzymi, czarny niedźwiedź. Rybak usiłował uciekać wpław, ale znana mu już pazurzasta łapa wciągnęła go w toń jeziora. Złe moce radośnie świętowały swe zwycięstwo – podobno jeszcze długo potem Czarci Ostrów huczał od diabelskiego śmiechu, a wiedźmy i strzygi z całych Mazur zlatywały się na wyspę. Na wyspie zachowały się pozostałości Fortu Ełk, wzniesionego w latach 1784-1786. Wyspa widoczna z miejscowości Suchy Róg.
Mikołajki – Wenecja Mazur, malowniczo położone na przesmyku pomiędzy jeziorami Mikołajskim i Tałty miasteczko, liczące zaledwie kilka tysięcy mieszkańców, zmienia się latem w gwarne centrum turystyczne. Przez cały sezon odbywają się tu najróżniejsze imprezy. Żeby poczuć prawdziwy urok miasta, należy je koniecznie odwiedzić.
Jezioro Łuknajno – królestwo łabędzia niemego. Położone jest w pobliżu Mikołajek. Jezioro jest niezbyt duże. Przebywa na nim okresowo ponad 170 gatunków ptaków, ponad 90 gniazduje. Zdarza się, że latem i jesienią można z rozmieszczonych wokół jeziora wież obserwacyjnych naliczyć do 2000 sztuk łabędzia niemego. O wyjątkowości jeziora Łuknajno świadczy jego obecność na liście rezerwatów biosfery MaB i obszarów chronionych na mocy konwencji Ramsar.
Hotel „Gołębiewski” w Mikołajkach nie trzeba polecać. Basen – tropikana cudo, sauny, jacuzzi, zjeżdżalnie. Jest też lodowisko, kręgielnia, salon gier. Warto zajrzeć.
Popielno - maleńka wioska położona nad jeziorem Śniardwy oddziela od reszty świata Puszcza Piska. Dojazd do niej promem kierunek Mikołajki – Ukta. Zachowało się w Popielnie kilka ładnych mazurskich chałup z początku XX w, jest też plaża i kąpielisko. Jednak głównym magnesem przyciągającym do Popielna turystów są krępe, beżowe koniki o ciemnych grzywach i ogonach. Hodowane przez tutejszą stację badawczą PAN. Zwierzęta są potomkami tarpanów – dzikich koni, które wyginęły przed dwustu laty. Na terenie przylegającego do stacji doświadczalnego lasu żyją obecnie na wolności cztery tabuny koników.
Iznota
Galindia – mazurski Eden. Nad jeziorem Bełdany stoi jeden z najoryginalniejszych mazurskich pensjonatów. Odwiedzający ukrytą w Puszczy Piskiej posiadłość cofają się w czasie, trafiając do tajemniczej krainy Galindów- ludu, który zamieszkiwał te ziemie od V w. p.n.e. i zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach przed nadejściem krzyżaków. Wiele wieków później dr Cezary Kubacki przyjął imię Yzeggusa II i poświęcił się ożywieniu legendy pierwszych mieszkańców Mazur.
Kadzidłowo - około 10 km od Rucianego-Nidy (w stronę Mikołajek) w Puszczy Piskiej znajduje się Prywatny Park Dzikich Zwierząt. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych. Na 100 ha żyją bizony, wilki, żubry, syberyjskie jelenie Dybowskiego, sarny , tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie, bobry i wiele gatunków ptaków . Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych na ich obszerne wybiegi, a nawet karmienie i głaskanie. Zwiedzanie Parku odbywa się z przewodnikiem, który opowiada o poszczególnych zwierzętach. W pobliżu Parku można zwiedzać starą mazurską chatę podcieniową z XIX w.
Gałkowo Stanica Ferensteinów - położona w małej wiosce 12 km od Rucianego stanica cieszy się dużą popularnością wśród tych, którzy uroki Mazur wolą podziwiać z końskiego grzbietu. Dzieci chętnie dosiadają przyjacielskich koników pony, początkujący ćwiczą pod okiem instruktora, a zaawansowani ruszają galopem przez las i pola. Urządzane są też przejażdżki bryczką.
Krutyń - położona w samym centrum Puszczy Piskiej wioska z pewną przesadą nazywana bywa mazurskim Zakopanem. Współcześnie wzniesione kwatery i pensjonaty stoją pośród tradycyjnych, drewnianych domów mazurskich ozdobionych uroczymi gankami. W centrum wsi niewielki, ale gwarny jarmark kusi przybyszów możliwością zakupu grzybów, miodu, pięknych haftów i wyrobów z bursztynu. Jednak największą atrakcją wioski jest wijąca się leniwie rzeka Krutynia. Tam urządzane są spływy kajakowe wśród niezwykle pięknego krajobrazu. To koniecznie trzeba przeżyć. Muzeum Przyrodnicze przy Mazurskim Parku Krajobrazowym – Krutyń 66. Kolekcja eksponatów liczy sobie prawie 280 zwierząt. Każde z nich ma swoją, indywidualną historię. Niesamowitego uroku i naturalnego klimatu środowiska, w którym żyły zwierzęta nadaje świetnie dobrana szata graficzna.
Zwierzęta Eulalii – Zyzdrojowa Wola 6 (szlak Krutynia) - fundacja jest otwarta codziennie. W ofercie: przejażdżki plenerowe przepięknymi wozami i bryczkami, podczas których będziecie mieli Pastwo okazję podziwiać cudowne mazurskie krajobrazy. W czasie przejażdżki przerwa na piknik. Fundacja oferuje naukę jazdy konnej od podstaw na lonży wraz z nauką czyszczenia i sidłania konia. Dla najmłodszych jazda na kucyku.
Święta Lipka - geneza miejsca kultu Najświętszej Marii Panny sięga XIV w. Wówczas powstał tu pierwszy kościół. Obecna świątynia i klasztor, perły polskiej architektury barokowej, powstały w latach 1687-1693. Odwiedzających przyciągają tu koncerty organowe oraz pokaz figur ozdabiających organowy prospekt.
Gierłoż - znajdujący się w Gierłoży Wilczy Szaniec jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla wszystkich. Jest to największy kompleks bunkrów jaki powstał na tym obszarze z polecenia Adolfa Hitlera

» MAPA «

NUMER OFERTY: 10739

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i  zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.


UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.