Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

Domek Zacisze - noclegi, Brenna, Beskid Śląski

Domki letniskowe  Karpaty - Beskid Śląski

43-438 Brenna, Snowaniec 20

Telefon  513-957-404, 697-922-780
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznaPolska.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.brenna.org.pl

CHARAKTERYSTYKA:
Domek Zacisze, narty, noclegi, góry, wczasy, urlop w Beskidach, wakacje, wypoczynek w Beskidach, tanie pokoje w Beskidach, pokoje w Beskidach, pokoje gościnne Wisła, agroturystyka, ferie w górach, ferie zimowe, ferie zimowe w górach, święta w górach, sylwester w górach, kolonie w górach, wyciągi narciarskie
Piktogramy
Aneks kuchenny łącze internetowe Łazienka przy pokoju Parking Telewizja

Daj nam plusa

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
1 tydzień
 cały domek 150.00  doba
max 5 osób

» INFORMACJE O OBIEKCIE «


Zapraszamy rodziny i grupy przyjaciół do naszego Domku Zacisze w Snowańcu, nieopodal pięknej i malowniczej miejscowości w Beskidzie Śląskim jaką jest Brenna.

Obiekt znajduje się 400m od głównej ulicy, w bardzo spokojnym miejscu, blisko szlaki turystyczne, rzeka Brennica.


Do dyspozycji gości:

 • wypożyczalnia rowerów
 • miejsce na ognisko
 • kuchnia
 • sala TV
 • garaż 

Przy obiekcie:

 • sklep spożywczy
 • przystanek

W pokoju:

 • dodatkowe łóżko
 • aneks kuchenny
 • łazienka
 • TV
 • lodówka
 • internet

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

» ATRAKCJE «

Gmina Brenna, w skład której wchodzą wsie: Brenna, Górki Wielkie, Górki Małe, położona jest w malowniczej dolinie rzeki Brennicy, otoczonej szczytami górskimi. Rzeka Brennica Najciekawsze i najbardziej widokowe góry w okolicach Brennej to Błatnia (917 m n.p.m.), Horzelica (798 m n.p.m.), Stary Groń (790 m n.p.m.) oraz położony nieco bliżej Szczyrku Kotarz (974 m n.p.m.). Dzięki atrakcyjnie wytyczonym szlakom, okoliczne pasma górskie doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego oraz narciarstwa biegowego.
Wypoczynek w Brennej stanowi świetną propozycję dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru panującego w popularnych kurortach. W porównaniu do innych znanych miejscowości regionu, w Brennej panuje prawdziwy spokój. Docenią go ludzie, którzy potrafią cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu i bliskim kontaktem z naturą, a podczas wypoczynku wakacyjnego nie tęsknią za typowo miejskimi atrakcjami.
Nie oznacza to jednak, że pod względem rozrywkowym w Brennej nie ma co robić. Przeciwnie! W amfiteatrze i Parku Rekreacyjnym organizowanych jest wiele różnorodnych imprez: występy zespołów muzycznych i kabaretów, biesiady piwne, imprezy folklorystyczne, konkursy i zawody sportowo - rekreacyjne. Klimatyczne karczmy i restauracje serwują wyśmienitą kuchnię regionalną. Nie brakuje też stoisk gastronomicznych i ogródków piwnych.

Warto zobaczyć, warto odwiedzić:

 • Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej - Muzeum biograficzne Zofii Kossak - Szatkowskiej jest oddziałem Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie. Założył je w 1973 roku mąż pisarki - Zygmunt Szatkowski, który stał się jednocześnie pierwszym kustoszem obiektu. Muzeum mieści się w dawnym domu ogrodnika, niedaleko ruin spalonego w 1945 roku dworu. W domu, który był ostatnią przystanią Zofii Kossak - Szatkowskiej, zgromadzono wiele pamiątek: zdjęcia rodzinne, rękopisy, maszynopisy, listy, obrazy, a także bogaty zbiór książek. Tuż przy muzeum znajduje się niewielki park, w którym zobaczyć można ruiny spalonego dworu oraz tablicę pamiątkową poświęconą Zofii Kossak - Szatkowskiej. Warto odwiedzić to miejsce. Ruiny spalonego dworu
 • Kościół p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich - Kościół p.w. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich Świątynia należy do najstarszych kościołów na Śląsku Cieszyńskim - wzmianki o parafii pochodzą z 1447 roku. Wewnątrz znajduje się późnogotycki portal z herbem rodziny Kornicz - Góreckich, fundatorów świątyni. Kościół na przestrzeni wieków był kilkakrotnie przebudowywany, przez co zatracił nieco swój gotycki charakter. W 1662 roku przebudowano pochodzące z XV wieku Prezbiterium oraz część nawy głównej. Niedaleko kościoła znajduje się cmentarz katolicki, na którym pochowano m.in. pisarkę Zofię Kossak - Szatkowską oraz jej męża - Zygmunta Szatkowskiego.
 • Kościół p.w. Św. Jana Chrzciciela w Brennej - Kościół wzniesiono w latach 1793-96, na miejscu stojącej tu niegdyś drewnianej kaplicy - wzmianki dotyczące jej budowy pochodzą z 1719 roku. Wystrój świątyni jest niezwykle bogaty, znajdują się tu obrazy przedstawiające m.in. chrzest Pana Jezusa i Świętą Rodzinę. W nawie głównej można obejrzeć ambonę z wizerunkami czterech Ewangelistów oraz Dobrego Pasterza, datowaną na XIX w. W kościele znajdują się także dwie XIX - wieczne rzeźby, prezentujące Św. Józefa z Dzieciątkiem i Św. Annę z Matką Bożą. Boczne ołtarze pochodzą z końca XIX wieku.
 • Przystanie wodne - w Leśnicy i Hołcynie - Przystań położona jest około 3,5 km od centrum Brennej, w dolinie potoku Leśnica. Od zachodu otacza ją pasmo Orłowej (813 m.n.p.m.) oraz Beskidka (700 m.n.p.m.), a od wschodu pasmo Starego Gronia (790 m.n.p.m.). Zaporę wybudowano w 1940 roku, po wielkiej powodzi, która wyrządziła wiele szkód materialnych. Podczas budowy odkryto srebrne monety pochodzące z XVI w., co pozwoliło historykom wysunąć dwie hipotezy. Pierwsza z nich zakłada, że w średniowieczu przebiegał tędy szlak handlowy. Druga głosi, że w dolinie mieszkał bogaty kupiec. Niestety, żadna z hipotez nie została naukowo potwierdzona. Obecnie akwen służy głównie turystom. W okresie od maja do września można tu wypożyczać rowery wodne oraz kajaki. W pobliżu znajduje się pole namiotowe oraz punkty gastronomiczne.
 • Park Rekreacyjny -  Park Rekreacyjny wraz z amfiteatrem położony jest w samym centrum Brennej. Odbywają się tu różnego rodzaju imprezy kulturalne i folklorystyczne, występy artystów z regionu oraz inne wydarzenia o charakterze widowiskowym. Najważniejsze z nich to Dożynki Ekumeniczne, Przegląd Wiejskich Zespołów Regionalnych, Noc Świętojańska czy Noc Sylwestrowa. W parku nie brakuje też miejsc, w których można się posilić i spędzić miłe chwile, np. z kuflem piwa w ręce. Liczne ogródki i punkty gastronomiczne oferują potrawy z grilla, zimne napoje i oczywiście piwo. Ci, którzy chcieliby w parku odpocząć, znajdą chwilę spokoju w zielonych alejkach.

» MAPA «

NUMER OFERTY: 8271

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i  zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.


UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.