Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Zamek w Siewierzu

Pierwotnie drewniany zamek został wzniesiony na specjalnie w tym celu wykonanym nasypie wśród rozlewisk Czarnej Przemszy. Wybudowany w I poł. XIV w. zamek zastąpiono w XV w. budowlą murowaną, a w XVI w. ówcześni włodarze, biskupi krakowscy przekształcili go w renesansową rezydencję. Dobudowano wówczas skrzydła mieszkalne, a następnie wzmocniono system obronny, otaczając zamek drugim murem obronnym i tworząc stanowiska dla artylerii.
Niestety, zamek podzielił los pozostałych zamków „orlich gniazd”. Został poważnie zniszczony podczas „potopu” szwedzkiego w 1655 r. i nigdy już nie wrócił do czasów swojej świetności.  Został ostatecznie opuszczony na pocz. XIX w.
Dziś stoją w tym miejscu mury i wieża bramna z platformą widokową. Na teren dziedzińca zamku prowadzi zrekonstruowany most zwodzony.

[waszka]

Zobacz noclegi w okolicy:

Noclegi Małopolska
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.