Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Zamek w Niedzicy

Zamek istniał już w I poł. XIV w. Do 1945 r. zamek znajdował się w rękach rodów węgierskich i pełnił funkcję strażnicy na granicy z Polską. Dzisiejszy kształt nadał zamkowi jeden z właścicieli, Jerzy Horvath. Trochę podupadłą już budowlę przekształcił w renesansową rezydencję. Kolejne przebudowy miały miejsce już po II wojnie światowej.

Dziś w zamku znajduje się muzeum, hotel, kawiarnia i restauracja. Zamek dzieli się na dolny i górny. W części muzealnej znajdującej się w dolnym zamku można obejrzeć tzw. komnaty Salomonów, którzy byli ostatnimi węgierskimi właścicielami obiektu. Komnaty wyposażone są w przedmioty z XVI-XIX w. W górnym zamku znajdują się tzw. Izby Pańskie, a wśród nich izba straży i sala myśliwska. W lochach, które służyły wcześniej jako piwnice lub więzienie, dziś znajduje się sala tortur. Na dziedzińcu górnego zamku znajduje się studia wykuta w skale na głębokość 60 metrów.

Zamek otwarty jest dla zwiedzających codziennie od 1 maja do 31 września, a od 1 października do 30 kwietnia z wyjątkiem poniedziałków.

[waszka]

Zobacz noclegi w okolicy:

Noclegi Małopolska
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.