Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Atrakcje w Polsce - warto zobaczyć » Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie

Skansen powstał w 1968 r. Zostały w nim zgromadzone zabytkowe obiekty architektury  drewnianej, typowe dla regionu zachodniej Małopolski. Jest ich tu łącznie 23. Nad skansenem góruje wzgórze Lipowiec, na którym znajdują się ruiny zamku o tej samej nazwie.

W skansenie znajdują się budynki o różnym przeznaczeniu. Są tu liczne chałupy, dwa domy: z Chrzanowa z 1804 r. i z Alwernii z 1825 r. oraz Dwór z Drogini z 1730 r., w którym mieszkała bogata rodzina szlachecka. W skansenie można obejrzeć także studnię, spichlerze, karczmę, kościół i kuźnie. We wnętrzach prezentowane są różne wystawy. Mamy tu wystawę garncarską, która opowiada nam, jak żyła i pracowała rodzina garncarza w I poł. XX wieku. Inna ekspozycja zapoznaje nas ze sprzętami i narzędziami wykorzystywanymi do pracy na roli. Są tu również sprzęty wykorzystywane na co dzień w gospodarstwie domowym np. sprzęty do prania, prasowania i maglowania, piec do wypieku chleba. W olejarni znajdują się oryginalne narzędzia do wyrobu oleju.


[waszka]

Zobacz noclegi w okolicy:

Noclegi Małopolska
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.