Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Atrakcje w Polsce - warto zobaczyć » Kolonia kolejowa w Nowym Sączu

Kolonia kolejowa w Nowym Sączu

Kolonia kolejowa, czyli osiedle dla robotników pracujących przy naprawie taboru kolejowego, powstało w Nowym Sączu latach 1891-1917. W połowie XIX wieku poprowadzono tędy linię kolejową. Władze austriackie postanowiły, że w tym miejscu będą się znajdowały warsztaty, w których naprawiać się będzie pociągi.
Dzielnica kolejowa składa się z około 100 domów. Większość z nich to parterowe domy bliźniacze. Jest też niewielka liczba domów 4-rodzinnych i wielorodzinnych. Osiedle znajdowało się w pewnym oddaleniu od miasta więc, aby w pełni usatysfakcjonować robotników, wybudowano im kaplicę, szkołę i Dom Robotniczy.
Nieopodal znajduje się secesyjny budynek dworca kolejowego z 1909 r., skąd w ramach przejazdów Kolejową Trasą Turystyczną Kolei Retro Nowy Sącz-Chabówka wyruszają co roku zabytkowe pociągi. Odbywają się wtedy pikniki na peronach i można zwiedzać budynki stacyjne.

[waszka]

Zobacz noclegi w okolicy:

Noclegi Małopolska
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.