Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Atrakcje w Polsce - warto zobaczyć » Dunajec – spływ tratwami - Pieniny

Dunajec – spływ tratwami - Pieniny

Dunajec ma swój początek w okolicach Nowego Targu, gdzie łączą się ze sobą wody Białego i Czarnego Dunajca. Rzeka płynie przez Pieniny, Beskid Sądecki, Kotlinę Sądecką, Pogórze Rożnowskie i Nizinę Nadwiślańską. Uchodzi do Wisły w okolicach Opatowca.

Najpiękniejszy odcinek Dunajca znajduje się w Pieninach. Rzeka tworzy malowniczy przełom pomiędzy Sromowcami Wyżnymi a Szczawnicą. Legenda głosi, że przełom wyciosał w skałach sam Bolesław Chrobry, który chciał w ten sposób zapobiec zalewaniu Podhala przez wodę z rzeki. To właśnie spływ tym odcinkiem Dunajca jest wielką atrakcją turystyczną. Trasę można pokonać na tratwach flisackich, kajakach lub pontonach. Turyści najczęściej korzystają z usług doświadczonych flisaków i wybierają tratwy. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Wyżnych. Po przepłynięciu 18 kilometrów spływ można zakończyć w Szczawnicy lub popłynąć 5 kilometrów dalej do Krościenka. Sezon spływów trwa od 1 kwietnia do 31 października.

[waszka]

Zobacz noclegi w okolicy:

Noclegi Małopolska
Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.