Portal Turystyczny Słoneczna Polska

Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Top 20 TOP 20 wypoczynkowe miejscowosci

Strona główna » Aktualności i ciekawostki » Bieg dla pokoju - rzecz o Piotrze Kuryło

Bieg dla pokoju - rzecz o Piotrze Kuryło

Pokój na świecie jest nie tylko sztandarowym hasłem kandydatek na miss, lecz także marzeniem wielu zwykłych ludzi. Pan Piotr Kuryło, mieszkaniec Pruskiej Wielkiej pod Augustowem, postanowił zrobić coś więcej, niż tylko marzyć o pokoju na Ziemi. Dla wsparcia idei globu bez konfliktów zdecydował się nie tylko mówić, lecz pójść krok dalej i… obiec kulę ziemską!
 
Pan Kuryło świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że konflikty interesów i uprzedzenia są niezwykle trudne do wyeliminowania. Mimo to ma nadzieje, że dzięki jego wyczynowi zmieni się na lepsze choćby najmniejszy fragment rzeczywistości. Aby okazać szacunek osobom zmarłym w krwawych zamachach terrorystycznych, zamierza przebiec przez miasta nimi dotknięte, m.in. przez Madryt i Nowy Jork. Dokonanie ma także pokazać młodym ludziom, że istnieje wiele alternatyw (np. sport) wobec „łatwego” życia, w którym dobrymi przyjaciółmi są narkotyki i alkohol.

Cała trasa ma długość ponad 20 000 km (z czego ponad tysiąc w kajaku) i wiedzie przez Polskę, Niemcy, Francję, Hiszpanię, USA, Rosję, Kazachstan, skąd zostanie tylko rzut beretem do ojczyzny. Bieg rozpoczął się 7. sierpnia 2010. Już po 10 dniach pan Kuryło przekroczył granicę z Niemcami i ruszył w szeroki świat, gdzie spędzi blisko rok, pokonując każdego dnia na własnych nogach około 70 kilometrów.

Podróż, czy raczej wyczyn, nie przebiegają jednak tak spokojnie, jak wszyscy by sobie tego życzyli. Na początku października, podczas przeprawy przez portugalską rzekę, zatonął wraz z całym bagażem specjalnie zbudowany kajak z kołami, służący maratończykowi za walizkę, hotel i przeprawę wodną. Gdyby nie pomoc konsula, podróż musiałaby się zapewne zakończyć. Na szczęście biegacz otrzymał wsparcie materiale od polskich dyplomatów i sympatyków, dzięki czemu kontynuuje swoją misję na terytorium USA.
 
Nie jest to pierwszy tego typu wyczyn biegacza. Organizował on już wcześniej podobne przedsięwzięcia, przebiegając wzdłuż i wszerz całą Polskę i Europę, zawsze niosąc ze sobą szczytne przesłanie. Tym razem twierdzi, że realizowane zadanie jest jednocześnie ostatnim. Oby się udało!


[autopista]

Zobacz noclegi w okolicy:

Daj nam plusa

Znajdź nocleg
ZNAJDŹ NOCLEG
PENSJONATY, DOMY, HOTELE, APARTAMENTY, AGROTURYSTYKA, POKOJE, MOTELE, DWORY


 lub    
Kategorie Specjalne

REGIONY


Kategorie
KATEGORIE

Kategorie SPecjalne
KATEGORIE SPECJALNE


© 2010-2011 SlonecznaPolska.pl
Słoneczna Polska
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | STRONY I REKLAMA NA PORTALU | ZALOGUJ DO USŁUG | REGULAMIN | . |

SlonecznaPolska.pl to Portal Turystyczny, w którym bardzo szybko odnajdziecie Państwo noclegi (hotele, pensjonaty, agoturystyka, apartamenty, pokoje gościnne, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, kwatery prywatne) oraz oferty aktywnego wypoczynku w każdym regionie Polski.
Jeżeli chcą Państwo aby Państwa obiekt noclegowy został zauważony - skorzystajcie z naszego serwisu.